Jak zmniejszyć ping

Mam sygnał rozdzielony przez router. Na laptopie mam włączone ściąganie (1,5 MB/s) i na komputerze także (1 MB/s). Włączyłem Counter Strike i mnie wywala bo mam ping min. 150. Czy to może być od tego, że jest włączone ściąganie ?? Jeśli nie, to jak zmniejszyć ten ping ??

Zdecydowanie tak!

Wyłącz ściąganie , a ping znacznie zmaleje.

Skoro masz sygnał rozdzielony, to inne komputery podłączone do sieci , również będą zmniejszały prędkość internetu.

Nigdy nie wolno nic ściągać, jak uruchamia się jakąkolwiek grę online! Wyłączyć należy również Skype, GG i inne komunikatory, nawet jeśli się nie rozmawia. Tacy gracze, jak ty, lagują grę i na ogół zostają wyrzucani. To nie gra ciebie wywala, tylko wywalają cię inni gracze w głosowaniu, lub wywala cie admin za zbyt duży ping. Sam gram online i wiem, co się dzieje na planszy gry, jeśli wejdzie taki gracz z dużym pingiem - zamieszanie, nerwy, blokowanie gry i ban!

Ok. Dzięki, bo nie byłem pewny czy to jest od ściągania. Będę wyłączał, bez obaw :slight_smile:

Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza

Bla bla bla… Jak masz neta tylko na jednym kompie to sobie możesz ciągnąć kij wie ile rzeczy z torrentów z dużą ilością peerów/seedów i dalej grać na niskich pingach, a wszystko to dzięki magicznemu programowi CfosSpeed.

Przy rozdzielonym necie też można ściągać, ale wtedy router musi posiadać obsługę QoS.

Ban w grze za wysoki ping?? No jak grasz na lewych serwerach non-steam zarządzanych przez dzieci typu no-life…

Dodane 25.07.2011 (Pn) 2:56

Ta porada to trochę stara jest i ma się nijak do neta dzielonego przez router. Co z tego, że komputer będzie mógł obsłużyć więcej połączeń jednocześnie, skoro to router się dławi?