Jak zmniejszyć plik *.mpg (300MB) do poniżej 10MB

Witam jakim programem można mocno zmniejszyc rozmiar pliku, oczywiście przez zmniejszenie jakości-rozdzielczości z ponad 300MB (wysoka jakość) do ok 7-8 MB, żeby można go było pobrać ze strony internetowej w rozsądnym czasie. Może być to program darmowy lub trial np 15 dniowy z pełna funkcjonalnością ale żeby nie zostawiał na filmie jakichś reklamówek, typu logo, adres strony www itp. Potrzebuje to zrobić tylko raz, a nigdy sie tym nie zajmowałem wcześniej, dla tego pytam, bo szukałem po forum i necie i pełno programów do konwersji z jednego rodzaju do innego ale czy one tez kompresują i jak to sie robi to po prostu nie wiem, wiec proszę o radę, o sprawdzony program, którym to zrobię bez dodatków reklamowych

Spróbuj Virtual Dub - ma on różne opcje łącznie ze zmiejszaniem rozdzielczości filmu,np, z 1024 na 768 robisz 320x200,takie małe rozdzielczości są w komórkach,konwersja polega na rekompresji,co wpływa na utrate jakości,ciężko zmiejszyć plik 300 MB do 10 MB,możesz mieć taką jakość,że nic nie będzie na tym filmie widać

Poczytaj:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=1976

Dzięki za odpowiedzi, ale powiedzcie mi jeszcze który plik lepiej wybrać, tzn zostawić mpg i skompresować czy skompresować ze zmianą na *.avi, czy jest jakaś różnica że np. avi zawsze zajmuje mniej miejsca przy tej samej jakości (lub odwrotnie), jak np w plikach graficznych między bmp i jpg…

A może przekonwertować do jeszcze innego rodzaju ?