Jak zmniejszyć prędkość internetu drugiemu komputerowi w sieci lokalnej?

Witam. Mam taki problem jak w temacie… Gdy mój młodszy brat gra w różne gry na przeglądarce (laptop obok mnie… Dosłownie 0,5m odemnie), to znaczna większość internetu leci do niego…

Mam neostradę i liveboxa 2.0… Do niego jest podłączone 2-wa kable… jeden do routera, drugi do mojego komputera. Mój komputer jest pod 1-nką, lecz dalej mam mało… z routera 1 idzie na 3-trzy telewizory (multiroom) lecz one nie przeszkadzają, i niestety z tego routera 1 idzie kabel pod laptopa i jeden kabelek idzie do pokoju siostry pod router 2 i telewizor i następny komputer.

 

Mam prędkość 100Mb/s i gdy coś pobieram, to mam max. 130kB/s

 

I mam pytanko… Czy mógłbym ograniczyć jakoś internet innym komputerom ?

 

Mój komputer: Windows XP 32-bitówka i Service Pack 3   

Laptop: Windows 7 Home Premium 64-bitówka i Service Pack 1

Komputer siostry: Windows XP 32-bitówka i Service Pack 2

 

A więc… Czy mógłbym jakoś za pomocą programu ograniczyć im internet ? Z góry dziękuję :slight_smile:

 

Dodam, że jak używałem TEGO to wyskakiwały mi komputery, telefony itd, lecz główny livebox się restartował co 0,5m (w tym komputer mojej siostry co ma po drodze 2-wa routery (nie wliczając livebox)  ) I chciałbym to wszystko robić z mojego komputera… PS. Mam 14lat, więc miałem już do czynienia z wyjmowaniem i montowaniem procesorka :wink:

w ustawieniach routera uruchom usługę o nazwie QoS. Unormuje się samo…

Okey… Tylko, że ta opcja jest włączona od początku po koniec… Co do tych routerów to one są takie z klasy taniochów i nie mam nawet oprogramowania do nich :stuck_out_tongue: To działa na bazie dostępu do internetu (livebox 2.0), a reszta tylko przewodzi do innych urządzeń… Mam kontakt w komputerze TYLKO z liveboxem… A te inne routery to tak jakby przedłużacze :confused:

 

Daje screena

 

post-248325-0-50231700-1387037384_thumb.

 

PS. Sorki za porządek na pulpicie, ale nie chce mi się sprzątać… Zwykle jakieś avatary ściągam itd… :confused:

 

jakto nie masz oprogramowania routerów? nie masz dojścia do ich paneli konfiguracji (192.168.1.1 lub 192.168.0.1)?

Przedłużacze czyli rozumiem że działają w trybie “Bridge” (most przekazujący)?

 

PS. Pulpitem się nie martw - ja mam tak że nie wcisnę już ani jednej ikonki więcej… :wink:

 

Niestety nie… To są routery bez oprogramowania itd.

20zł jeden router i bez opłacania… Ale all działa… Jeżeli Ci chodzi o 192.168.xxx.xxx, to mam coś takiego, ale TYLKO do neostrady…

 

post-248325-0-43652900-1387295840_thumb.

 

To ja jeszcze raz wytłumaczę :confused:

 

http://www.lmi.net/wp-content/uploads/ethernet-router.png

Przez przypadek takie coś znalazłem i mam takie coś w domu. DSL Modem, to u mnie livebox 2.0, a router podłącza się do innych komputerów… U mnie siostra ma dość daleko i bez sensu kupywać 2-wa ponad 20m kable ethernet -_- A więc… Jest jeden kabel 20m, który se przez ściany wędruje i u siostry następny router, żeby z jednego kabelka powstały dwa, 3m… Już oświeciłem bardziej ??? :slight_smile:

 

I jak ? Da się jakoś ograniczyć tego neta siostrze i bratu ? 

 

U mnie to tak wygląda:

image.jpg

Nie chciało wejść jako załącznik, to wstawiłem na moją stronkę xD

heja :slight_smile: dzięki za schematy, aczkolwiek mi są nie potrzebne gdyż wiem jak wygląda sieć (z opisu), co do routerów za 20 PLN to - z całym szacunkiem - ktoś Cię oszukał…za 20 pln to są dwa wyjścia: albo jest to tzw. DIY (Zrób to sam) albo sprzedający jest zwykłym oszustem. 

 

Co się zaś tyczy braku dostępu do 192.168.XXX.XXX to niestety ale każde urządzenie sieciowe (mowa oczywiście o klasie “home devices”, “business dev.” kierują się innymi prawami) ma coś takiego jak panel zarządzania (osiągalny przez adres IP). 

 

Moja sugestia - zainwestuj w jakiś niedrogi, markowy router obsługujący neostradę. Najlepiej z wbudowanym modemem - oszczędzisz miejsce i pozbędziesz się LiveBoxa, który nie cieszy się najlepszą opinią. 

 

Co do routerów polecam taki oto model => http://www.agito.pl/tp-link-td-w8950nd-2814-526980.html Niedrogi, łatwy w konfiguracji, dobre parametry nadawcze…

Hej,

Pytanie czy to, co oznaczasz jako Ethernet Router to na pewno jest router, czy może switch. Możesz podać model tych urządzeń?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W moim pokoju stoi coś takiego: http://www.ceneo.pl/13196248

 

I rzeczywiście… Nie router, tylko switch… :confused:

Hej,

Czyli jedyną możliwość konfigurowania obciążenia łącza masz po stronie LiveBox’a, bo switche są urządzeniami, w których generalnie nie da się zmienić konfiguracji. A że LiveBox oferuje słabe możliwości w zakresie QoS, niewiele zdziałasz - chyba, że wymienisz LiveBox’a na inny router z wbudowanym modemem ADSL.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jest może chociaż jakiś program, który będę mógł włanczać na laptopie ? Bym później ustawił, w autostarcie i gitara… A może jakaś komenda na …txt, a potem bym na bat zamienił…

Jest takie coś ?

Hej,

 

Niestety nie bardzo. Inaczej by było, gdyby rolę serwera DHCP pełnił komputer, wtedy można by instalować programy bądź przystawki do zarządzania łączem i przydziałami. Tak wszystkim zarządza LiveBox, więc oprogramowanie na komputerze klienckim nie da zupełnie nic.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus