Jak zmniejszyć prędkość w zapisie ?(Nero StartSmart ...)

W ‘’ DODATKI ‘’ - w ‘’ informacja o systemie ‘’ w Nero StartSmart Essentials, można zmienić predkość odczytu, ale zapisu to wcale, nie raz zmieniałem a w większości nie można (nie wiem jak mi się te pare x udało ), tak czy siak to jak zmieniam predkość w odczycie to zamykając program wraca mi do 24x - jak to zapisać ? Tylko nie wiem czy to się tyczy płyt CD-R, pisze że typ: DVD-RAM RECORDER.

W ‘’ kontroluj prędkość napędu ‘’ jest coś takiego jak cicho i szybko i też nie mogę zmienić tej cholernej prędkości :evil:

o co chodzi z tym ‘’ szybko ‘’ i ‘’ cicho ‘’ klikając na opcje też nie wiem o co chodzi #-o

nero ma opcje kontroli zapisy dobrze poszukaj a znajdziesz to nic takiego

Jest jeszcze w ‘’ dodatki ‘’ - ‘‘testuj napęd ‘’ klikając na ‘’ plik’’ - ‘‘opcje’’ - ‘’ testy standardowe’’ ale czy to jest to ? np. jak dodaje plik muzyczny mp3 ( tak na próbę ), klikam dalej , potem nagraj (ale bez płyty w kompie ), to tam gdzie jest prędkość to mam 24x, nie wiem czy to tak pisze tylko, a gdy dojdzie do realnego nagrywania to się ta prędkość zmienia już mi się kićka wszystko.

witam ,

praktycznie na samym końcu przed zapisem danych na płycie masz opcje prędkości zapisu!!

pozdrawiam

Jeżeli masz nero 8 To wgrywasz coś na płytkę dajesz dalej i tam po lewej stronie masz taką strzałeczkę i sobie tam ustawiasz prędkość Ja zawsze ustawiam Prędkość najmniejsza dla bezpieczeństwa żeby mi płytkę nie wypaliło zle

Właśnie nie wiem jaką mam wersję , już szukałem w właściwościach i nic - coś znalazłem w informacji o systemie pisze że 3,2,2,0 ■■■■■■■ wie ( tak przy okazji do twórców programów tak trudno napisać w własciwościach jaka to wersja - komputer ma ułatwiać życie a nie utrudniać, a nie szuka się wszędzie, a jak się znajdzie to i tak się nie ma pewności ), a tak na marginesie to tak jak pisałem wcześniej ustawiłem w ‘‘plik’’ na 10 x i jak nagrywałem to też miałem 10 x czyli już jestem chyba ‘’ w domu ‘’ :smiley:

Faktycznie mam to z tą strzałką :o ale jest to nie aktywne :? może musi być włożona płyta ( kurcze już wcześniej to rozwijałem, a to trzeba trochę później) teraz właśnie sprawdziłem tak na próbę bez płyty.

Jaka ma być metoda zapisu DISC-AT-ONCE czy TRACK :?: