Jak zmniejszyc przydzial RAMu w BIOSie dla grafiki nie majac

Jak zmniejszyć przydział RAMu w BIOSie dla grafiki nie mając takiej opcji w ustawieniach BIOSu. Problem ten występuje na laptopie. Zależy mi na tym bo pisze w Everescie Home ze przydzielono polowe pamięci operacyjnej do grafiki (ustawienia domyślne). Chociaż mam wbudowana kartę graficzna ze swoja pamięcią (Radeon 9700 64 MB) nie wiem czemu sie tak dzieje …

Widocznie Everest się myli. A masz poza tą kartą z własną pamięcią jeszcze kartę zintegrowaną? Bo jeśli takowej nie posiadasz, to nie zwracaj na to uwagi.

Sprawdź we właściwościach systemu ile masz RAM-u. PPM na Mój Komputer --> Właściwości i tam masz wypisane jaką masz szybkość procesora i ilość RAM-u.

Jeśli liczba zgadza Ci się z rzeczywistą ilością, którą masz zainstalowaną, to możesz nie zwracać uwagi na Everesta.

Faktycznie sie to zgadza (512 MB) tylko poniżej jest zastrzeżenie “Rozszerzenie adresu fizycznego” .Też po użyciu kombinacji alt+ctl+del (sys XP) na zakładce wydajność jest widoczna informacja o pamięci fizycznej (522736 chyba kB) a w dostępnych jest w zależności od procesów około 186636 , dlatego postawiłem pytanie o przydział bo wydawało mi sie ze tyle pamięci zżera ustawienie z BIOS’u a po prostu chyba XP łyka podczas pracy zwykle 330 MB Ram’u :frowning:

Dzięki za odpowiedz i pozdro dla studenta od studenta :smiley: