Jak zmniejszyc przydzial RAMu w BIOSie dla grafiki nie majac

(Darekf84) #1

Jak zmniejszyć przydział RAMu w BIOSie dla grafiki nie mając takiej opcji w ustawieniach BIOSu. Problem ten występuje na laptopie. Zależy mi na tym bo pisze w Everescie Home ze przydzielono polowe pamięci operacyjnej do grafiki (ustawienia domyślne). Chociaż mam wbudowana kartę graficzna ze swoja pamięcią (Radeon 9700 64 MB) nie wiem czemu sie tak dzieje ...

(Leszek Glinowiecki) #2

Widocznie Everest się myli. A masz poza tą kartą z własną pamięcią jeszcze kartę zintegrowaną? Bo jeśli takowej nie posiadasz, to nie zwracaj na to uwagi.

Sprawdź we właściwościach systemu ile masz RAM-u. PPM na Mój Komputer --> Właściwości i tam masz wypisane jaką masz szybkość procesora i ilość RAM-u.

Jeśli liczba zgadza Ci się z rzeczywistą ilością, którą masz zainstalowaną, to możesz nie zwracać uwagi na Everesta.

(Darekf84) #3

Faktycznie sie to zgadza (512 MB) tylko poniżej jest zastrzeżenie "Rozszerzenie adresu fizycznego" .Też po użyciu kombinacji alt+ctl+del (sys XP) na zakładce wydajność jest widoczna informacja o pamięci fizycznej (522736 chyba kB) a w dostępnych jest w zależności od procesów około 186636 , dlatego postawiłem pytanie o przydział bo wydawało mi sie ze tyle pamięci zżera ustawienie z BIOS'u a po prostu chyba XP łyka podczas pracy zwykle 330 MB Ram'u :frowning:

Dzięki za odpowiedz i pozdro dla studenta od studenta :smiley: