Jak zmniejszyć rozmiar filmu bez utraty jakości?

Witam!

Mam problem. Potrzebuję pilnie nagrać film na płytę. Film jest w jakości HD i ma rozmiar 5,49 gb . Wiem ,że istnieją płyty 8,5 gb. Byłem w mieście w wszystkich możliwych sklepach komputerowych , ale w żadnym z nich nie posiadają płyt 8,5 gb , a ja pilnie bym potrzebował nagrać ten film na płytę. Czy istnieją jakieś programy , dzięki którym uda mnie się zmniejszyć rozmiar tego filmu bez utraty jakości ? Jeśli tak ,to jakie są to programy ?

Jak ja chciałem coś przekonwertować na mniejszy rozmiar to wstawiałem oryginał (.mp4 lub .avi) do Vegasa i wybierałem format MP4 wraz z wybraną rozdzielczością, oraz kodek. I wtedy z 3 GB wychodziło dokładnie 1 GB przy tej samej rozdzielczości.
Co prawda Vegas jest płatny ale powinien być darmowy przez okres kilkunastu dni.

Nawiązując do tytułu; nie ma takiej możliwości. Da się jednak skompresować film tak, aby jakość nie była zauważalnie pogorszona. Od siebie polecę Handbrake i wybór kodeka H265.

1 polubienie

Podziel ten film na dwie części w MKV Merge (możesz nim bezstratnie przyciąć na początku i na końcu film, wywalić niechciane ścieżki dźwiękowe itp).
Najlepiej by było podzielić to przez 7zip na dwie części. Wtedy po wypakowaniu plik będzie taki jak wcześniej.

Gdyby chodziło tylko o przeniesienie filmu to użyłby pendrive za kilka zł, a nie dzielił 7zipem raczej :wink:

1 polubienie

Jak zjeść cukierka i mieć cukierka :thinking:

Co do tytułu tematu nie ma takiej możliwości. Ale polecam poszukać sobie informacji o formatach video oraz zapoznać się z informacjami, jeżeli konwertuje się pomiędzy nimi, co się dokładnie dzieje. Zazwyczaj konwertowanie jest stratne.

Pobieramy ffmpeg z adresu:
https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/

i konwersja np.

ffmpeg.exe -i input.mp4 output.mp4

lub ze zmianą bit rate na 1 mb/s

ffmpeg.exe -i input.mp4 -b:v 1M output.mp4

? Można użyć x265 w trybie bezstratnym.

Optymalizacja Vegas to tragedia w porównaniu z Handbrake
kodek H265 ma taki minus, że urządzenie nie koniecznie musi go wspierać/wyrabiać jako, że potrzebuje 10 krotnie większej mocy obliczeniowej od H264.

Chcesz nagrać w HD czyli 1280x720.

Format DVD-Video jeżeli się nie mylę obsługuje do 720x576, więc de facto jeżeli chcesz nagrać film to szukasz Blue Ray. Oczywiście zawsze możesz nagrać “plik z danymi” z filmem jeżeli urządzenie na którym chcesz to odtwarzać to obsługuje.

Blue Ray Video obsługuje do 3840×2160

Poradziłem sobie inaczej z tym filmem. Mam jeszcze na komputerze projekt tego filmu w Movie Maker. Zapisałem go z niższymi ustawieniami. Ten , który miał wielkość 5,49 gb miałem zapisany w rozmiarze 1920 X 1080 , a teraz ten film zapisałem w rozmiarze

1280 X 720 . Jakość tego filmu jest minimalnie gorsza niż w rozmiarze 1920 X 1080 . Trzeba dobrze się przyjrzeć ,żeby zauważyć, że jakość filmu jest gorsza. Podczas przerabiania tego filmu w Format Factory ,wielkość filmu zmieniała się na niższą ,ale film zauważalnie tracił na jakości. Teraz film po zmianie parametrów ma wielkość 2,31 gb.