Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Mam jeden klip z gry na emulatorze i chciałbym zmniejszyć jego rozmiar ponieważ pomimo dość małej rozdzielczości i kiepskiej jakości obrazu filmik zajmuje 40,3 MB a mam zamiar umieścić go na youtube. Przy nagrywaniu filmiku w Visual Boy Advance wybrałem kodek FFDSHOW.

Podpowie mi ktoś jak zmniejszyć rozmiar tego pliku nie pogarszając bardziej jakości obrazu (i w jakim programie mogę tego dokonać) bo rozdzielczość jest naprawdę mała (240x160 - czas filmu to 05:35 minut)

Przekompresować na przykład virtualdubem wykorzystując kodek xvid (bądź jakiś inny).

Jak to zrobić ?

Ech…

SoNiC , sprawdź ten plik w GSpot.

Dźwięk jest nieskompresowany.

vbadu0.th.jpg

Po prostu skompresuj audio.

Na przykład w VirtualDub z wykorzystaniem Lame MP3 albo przynajmniej MS ADPCM (Video oczywiście na Direct stream copy, czyli bez rekompresji).

No tak…chyba nieskompresowane ^^"

schowek01tc6.th.jpg

ehehe to jakbyś był taki miły podałbyś jak to zrobić bo ja w tych sprawach jestem zielony ^^"

Z pewnością.

Sprawdzałem zgrywanie w VBA. :wink:

To nie jest trudne.

Po uruchomieniu VirtualDub i otworzeniu w nim pliku AVI:

  • w zakładce Video zmień Full processing mode na Direct stream copy (wideo nie będzie rekompresowane),

  • w zakładce Audio zrób odwotnie - zmień Direct stream copy na Full processing mode,

  • potem ponownie w zakładce Audio wybierz opcję Compression… i konkretny kodek audio, a po lewej stronie otwartego okienka konkretne ustawienia kodeka.

Gdybyś korzystał z VirtualDubMod, do opcji audio dostaniesz się przez menu Streams > Stream list i wtedy prawy klawisz na ścieżce audio.

Nawet jeśli wybierzesz Microsoft ADPCM, wielkość ścieżki audio znacznie się zmniejszy.

Możesz skorzystać z Lame MP3 - po ściągnięciu i rozpakowaniu Lame 3.97 Release ACM, kliknij prawym klawiszem myszy na pliku LameACM.inf i wybierz opcję Zainstaluj.

Jakie bitrate ustawiałeś dla wideo?

Nie ma potrzeby (w tym przypadku) ustawiania więcej niż 700~900 kbps.

Tak dla przypomnienia…

Po uploadzie pliku na YouTube materiał wideo jest jeszcze (‘automatycznie’) rekompresowany (niestety, dość spora utrata jakości).

Trochę niepokoi mnie liczba klatek na sekundę (FPS) - 59,999.

Trzeba po prostu przekonać się jak to potraktuje ‘automat’ na YouTube i jak przeskaluje rozdzielczość.

zmien format na 3gp :D:D:D:D:D

Thx za pomoc :slight_smile: filmik znajduje sie tu:

http://www.youtube.com/watch?v=Oxq19wwBpDE