Jak zmniejszyć rozmiar obrazka(napisu) w PS?

Hej

Mam obrazek w photoshop. Tło oraz napis na oddzielnej warstwie. Jak zmniejszyć rozmiar samego napisu ??

To już któreś pytanie z rzędu dotyczące korzystania z podstawowych funkcji Photoshopa.

  1. Skorzystaj z jakiegoś samouczka,

  2. Zacznij używać wyszukiwarek. Od tego są, by z nich korzystać,

  3. Przeczytaj: http://www.dobreprogramy.pl/kamil_w/Rea … 35713.html

  4. Nie stosuj skrótów. Pisz całe nazwy, bo PS to może być Photoshop, ale również PlayStation, postscriptum, itd…

  5. A plik najpewniej ma rozszerzenie *.PSD, a nie “PS”

Proszę jedynie o wytłumaczenie krok po kroku :slight_smile: Pozdrawiam

Krok po kroku:

  • użyj funkcji Zaznaczenie,

  • użyj funkcji Przesunięcie i włącz kontrolki przekształceń

Po więcej szczegółów -> Google

Problem forum to laicy i wypowiadają╔cy się eksperci :slight_smile:

Użyj funkcji zaznaczanie, tzn jak ???

Mam napis na tle. Napis o jedna warstawa, a tło to druga warstwa. W gimpie klikam sobie na warstwę, a tam scaluj wasrtwę, albo scaluj obraz, a tu jak?

Plik które zapisujemy w formacie Photoshopa np. .PSD się nie scala ani nie kompresuje bo są to pliki źródłowe i mają służyć do ewentualnych dalszych zmian.

Jeżeli chcesz zapisać plik którego objętość będzie mniejsza i automatycznie warstwy będą scalone to zapisujesz w innym formacie np. jpg, .gif, png wybierając opcję: ‘save as…’ lub ‘save for web’ gdzie będziesz mógł wybrać rozszerzenie pliku i wielkość kompresji.

Oczywiście można też warstwy scalać (wybieramy select–>All, a potem Layer—>Merge Down) , tylko w Twoim przypadku nie ma to większego sensu. Na Twoim miejscu to dałbym sobie spokój z Photoshopem bo ta tam jest zbyt wiele możliwości i nikt cię nie będzie prowadził za rączkę bo by książkę musiał napisać.

Ale po co TY mi tłumaczysz jak zapisywać plik. Przecież ja w ogóle nie o to pytam na forum.

W gimpie można skalować obraz albo warstwe. Pytam jak to zrobić w photpshopie, tyle.

Chcesz się nauczyć obsługi Photoshopa, czy chcesz, żeby ktoś w nim za ciebie pracował? Tak trudno wpisać w polu wyszukiwania w Google “zmiana rozmiaru warstwy”?

Nie pasowało Ci, to co napisał kamil, to pomyślałem, że może ci chodzi o zmianę wielkości pliku.

Wszystko napisał Ci Kamil i tylko brakło pokazania palcem gdzie jest odpowiedni przycisk.

1)Wybierasz przycisk przesunięcia. Przycisk przesunięcia jest u samej góry obok przycisku zaznaczania(taki krzyżyk i strzałka obok)

  1. Zaznaczasz opcję- “kontrolki przekształceń” (na górnej listwie) i skalujesz według potrzeb ręcznie lub wpisując w procentach lub pikselach szerokość i wysokość warstwy.

Czy o to chodzi?

http://img26.imageshack.us/img26/5923/f … biyzqs.mp4

Pewnie tak, ale w różnych wersjach Photoshopa może to wyglądać trochę inaczej.

Którą wersję masz na mysli? Wersje CS4,5 i 6 posiadają Auto select i Show Transform Controls a zaznaczenie tekstu myszą posiada chyba każdy program graficzny.

Ho, ho, tych wersji to było trochę i nie każdy ma najnowszą. Ja np. używam wersji CS2 9.0.2 i jak dla mnie to wystarczy.

I właśnie takich ludzi brakuje na forach. Po to właśnie one są. Ktoś ma pytanie. A druga osoba odpowiada na nie :slight_smile:

Najgorsi są ludzie, którzy nie dość, że nie pomogą to jeszcze będą zaśmiecać forum i wypominać osobie pytającej że zadała pytanie.

Każdy ma wolną wolę. Pytający może zadać pytanie. A odpowiadający może na nie odpowiedzieć, bądź nie.

Dziękuje wszystkim za pomoc

Wątek zamknięty :slight_smile: