Jak zmniejszyć rozmiar pliku GIF animowanego?

Jak zmniejszyć rozmiar pliku GIF animowanego? Korzystałem z różnego oprogramowania oraz online w internecie lecz żaden program nie był w stanie zredukować do konkretnego rozmiaru a jedynie do wymiarów(pix na pix lub usunięcie klatek)

Przykład chcę ustawić rozmiar pliku z 600 KB na 48 KB bez zmian wymiaru zdjęcia i klatek. Może być utrata jakości.

Nie wiem czy uda Ci się zredukować dokładnie do rozmiaru o jaki walczysz ale na pewno da się to zrobić w Gimpie. Prosto łatwo i przyjemnie.

  1. Po pierwsze zmniejszasz ilość kolorów w palecie, do tego stopnia aby obrazek wizualnie zachował wygląd zbliżony do oryginału. W tym przypadku najlepszą metoda będzie metoda prób i błędów :slight_smile: po jakimś czasie mniej więcej będziesz wiedział, co daje zredukowanie ilości kolorów do 16 a co do 256 w przypadku danej animacji.

  2. Gimp ma świetny moduł do optymalizacji samej animacji. W skrócie wygląda to tak, że na warstwach zostają tylko piksele, które podlegają jakimś zmianom. Moduł znajduje się w filtrach programu, przynajmniej w wersji 2.6 i poprzednich. Nie widziałem lepszego programu do optymalizacji tego formatu. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić w Gimpie, to prawdopodobnie nie da się tego zrobić wcale i trzeba zmienić rozmiar obrazka.

Nie da się do takiego rozmiaru bo obraz zamazany albo jedynie 10 lub 20 pix X 20 pix to za mało…

Nie potrzebujesz do tego PS.

Odnośnie Gif - http://www.gim1polkowice.wroc.pl/gimp/001_gimp.html

opis wszystkich opcji programu jest tu: http://gimptools.pl/indeks-pl

Już wiem z tymi opcjami. Przeczytaj u góry.