Jak zmniejszyć wielkość filmu? pomożcie

Witam :slight_smile:

Czy wie ktoś jak pomniejszyć wielkość filmu bo chce nagrać go na 1 płytce nie dzieląc go na 2 części??

film na dysku zajmuje: 699MB

Po użyciu Nero Express i dodaniu na płytkę filmu zajmuję on 800MB i przekracza objętość 700MB.

Czy jest jakiś sposób zmniejszenia jego objętości?? Może przez usunięcie napisów końcowych ale jak???

Pomóż ktoś :slight_smile:

Hmm… A jak Ty go w tym Nero nagrywasz? Pewnie jako VideoCD. Nero konwertuje wtedy ten plik do formatu mpeg, stad to zwiększenie wielkości pliku.

Nagraj ten film (plus ew. napisy) jako normalne CD z danymi. Odtworzysz to na każdym komputerze z zainstalowanymi odpowiednimi kodekami i w większości w miarę nowych stacjonarnych odtwarzaczy DVD.

Właśnie

Ale czy film ten potem odtworzy także na odtwarzaczu dvd???

No niestety nie w każdym. Taki odtwarzacz musi obsługiwać kodek jakim masz ten film skompresowany. Musi też rozpoznawać (jeżeli są) napisy w osobnym pliku. jak napisałem, sporo stacjonarnych odtwarzaczy daje radę odtworzyć filmy kompresowane DivX’em czy XVid’em, część “rozumie” napisy w formacie txt - inne czytają tylko jakiś specyficzny format, np. srt.

I to wszystko musisz wiedzieć przedtem zanim nagrasz taką płytę jako CD z danymi.

Jeżeli nie wiesz na jakim sprzęcie będzie to odtwarzane albo chcesz mieć płytę uniwersalną, odczytywalną na komputerze i dowolnym odtwarzaczu DVD - przekonwertuj ten film, np. programem Avi2DVD

Wbrew nazwie program potrafi też utworzyć płytę s(vcd).

A czy jest możliwe nagranie filmu na płycie dvd??

Jak ostatnio próbowałem nagrać film przez Nero Express wybierając opcję:

DVD-Video Files program widział tylko pliki w typach: *bup, *vob, *ifo.

Wybierając wszystkie pliki i dodając film wyświetliło, że plik nie kompatybilny.

:?

Bezpośrednio w Nero Burning Rom (Nero Express) nie można nagrać płyty DVD z innego formatu, np. DivXa. Gdybyś już miał pliki o których wspomniałeś (.vob., .ifo, itd) - nie ma problemu. Jeżeli masz tylko tego DivXa (na przykład, może też być wma, xvid i parę innych) musisz użyć Nero Vision (albo Nero Recode - używałem tego bardzo krótko dawno temu i nie pamiętam który program do czego jest :slight_smile: ).

Oba niestety nie są darmowe… ale możesz użyć wspomnianego przeze mnie Avi2Dvd.

Bardzo dziękuję

Zrobię tak, jak mi radzisz.Dzięki za tak szybką odpowiedź. :smiley:

a jak chcesz zmniejszyc obraz to + i -