Jak zmniejszyc zdjecie 3.5mb na 0.6mb

Ja proponuje wejsc w photoshopa i tam zapisac plik w save for web;)

zmniejszajac jego jakosc. mozna baaaardzo mocno je skompresować nie tracąc az tak bardzo jakosci:) ja osobiscie stosuje tą metode i nie narzekam:)

Microsoft Office Picture Manager - :] Ja mam oryginalną Versje Microsoft office i Ten program naprawde przydatny można Przyciąc jakieś zdjęcie albo zmienic jego rozmiar. Polecam!

Program FastStone Image Vewer http://www.faststone.org/index.htm

IrfanView, jak już wspomniał Kurazan. Prosto, szybko i dokładnie :slight_smile:

Ja używam FotoOffice…Niestety płatny. :frowning:

A może by tak online? To jest prosy i szybki sposób na zmniejszanie zdjęć, obracanie… Od neidawna http://www.jak-zmniejszyc-fotke.pl - w tym serwisie mozna nawet nadać jakiś efekt na zdjencie. Polecam ci.

Zmień format, jeśli jest w bezstratnym lub zmniejsz jakość jeśli to JPG.

3,5 MB to nie musi byc zaraz BMP.Dzisiejsze aparaty robia zdjecia o tak duzych rozdzielczosciach iz jest to calkiem normalny rozmiar zdjecia. Mozesz go zmniejszyc albo poprzez mniejszenie wymiarow zdjecia(wysokosc, szerokosc), albo dokonujac kompresji. Takie proste operacje bez sciagania roznych programow zrobisz na stronce www.edytujfotke.pl

Ja jeszcze polecę Paint.NET. Może i w/w sposoby są lepsze, ale…

Wg. tam jest najprościej, wybrać rozdzielczość, kompresje, jakość. Wszystko można zrobić ręcznie, tak jak się chce.

Witam,

zmniejszam zdjęcia za pomąca infran,

zdjęcie w kolorze, podgląd zmniejszonego w kolorze, zapisuje…

wchodze ponownie i jest czarno białe, dlaczego ‘gubi kolory’?

PhotoFiltre jest świetny i mało zajmuje.

No właśnie…,

PhotoFiltre-dobry,i darmowy,do tego mnóstwo darmowych typu,Cropsjpg,ImageResizer…

pozdrawiam

dlaczego nikt nie wspomniał o Gimpie :smiley: można widzieć wagę zdjęcia w “locie”

Pobierz program SNS-Resizer (http://www.dobreprogramy.pl/SNSResizer,Program,Windows,13296.html), zmień jego nazwę na SNS-Resizer-600Q75.exe i zmniejszaj fotki, przeciągając je na ikonkę programu (pliku exe).

Nic lepszego i prostszego nie znajdziesz.

irfanview działa na 100% i niech tak pozostanie

Dla rzeczy poniżej 5 MB


A tutaj bardziej skomplikowane - mianowicie pliki tak powyżej 1 MB zmniejsza nieźle, ale mniejsze - powiększa (!) Nie wiem, czemu.

@HnauHnakrapunt @kamilpi @maxiixi :joy:

Zwracajcie uwagę na datę ostatniego postu w wątku, na który odpisujecie ;]

@maxiixi
Poprawiłem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po co instalować programy do tego typu zadania jak można to zrobić “Paint”.

  1. PPM------> obraz-----> edytuj (powinien uruchomić się Paint )-------> jak masz W10 kliknij na “Pliki” w Paint-----> "Zapisz jako—> Wybierz JPG.

  2. Otwórz “obrazek” w Paint i znajdź "Zmniejsz rozmiar " - Zmniejszaj o 50 i następnie zapisz, na dole zauważysz że rozmiar “obrazka” zmniejsza się z wagą.

Temat niby stary, ale temat może być aktualny. Zostawmy, jak ktoś, to nie wie jak, chce zmniejszyć zdjęcie, to znajdzie i niech ma. :slight_smile:

1 polubienie

8 posts were split to a new topic: Jak poprawić jakość zdjęcia?