Jak zmniejszyć zdjęcie aby zmieściło się na aukcji allegro?

Witam!

Zrobiłem zdjęcie telefonu aparatem cyfrowym w dużej rozdzielczości. Zdjęcie waży około 700 kb a na allegro da się wysłać tylko do 200 kb. Jak je zmniejszyć? Dodam, że zdjęcie już jest w pliku JPEG.

Masz Office (od 2003 w górę) skorzystaj z narzędzia Office Picture Manager.

Inne programy znajdziesz wpisując w :google:

Myślę że :szukaj:

Już mam nie wiedziałem, że w fotosiku jest taka opcja :slight_smile:

Możesz zamieścić do zdjęcie na zewnętrznym darmowym serwerze hostującym pliki graficzne, np.

http://otofotki.pl/ (tutaj maksymalny rozmiar jednego pliku to 500 KB),

http://imageshack.us/ (tutaj maksymalny rozmiar jednego pliku to 1,5 MB).

Ewentualnie zrób tak wejdź w Painta, otwórz plik ze zdjęciem. W górnym pasku kliknij Obraz -> Rozciągnij/Pochyl. Tam możesz w procentach wpisać wielkość obrazka, jak dasz np. 50% procent dla wysokości i 50% dla szerokości, to plik będzie 2 razy mniejszy ale i jego rozmiar ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Teraz tylko zapisz do pliku JPEG i gotowe.

Na allegro zdjęcia zajmujące do 50KB są tańsze, te do 200KB wymagają dopłaty. Pierwsze zdjęcie na aukcji, którego rozmiar nie przekracza 50KB jest darmowe, tzn. wliczone w cenę wystawienia przedmiotu.

Najrozsądniej jest korzystać z zewnętrznych serwerów hostujących pliki graficzne. Po pierwsze jest o wiele taniej, po drugie zdjęcia z serwerów Allegro ostatnio działają jak chcą. Widziałem całą masę aukcji, gdzie zdjęcia te po prostu się nie wczytywały, a sprzedający za nie zapłacił.

Pozdrawiam.

Proponuje użyć programu IrfanView :wink:

Jest też taki super programik Image Resizer. Zaznaczamy jeden obrazek, lub kilka i po prawokliku z menu kontekstowego wybieramy “Resize Pictures”, po czym wybieramy rozmiar obrazka. Banalnie proste i szybkie w działaniu :slight_smile:

nie lepiej bez żadnej zabawy w przerabianie zaznaczyć opcje w aparacie aby robił w mniejszej rozdziałce? :stuck_out_tongue: jak tak robie i nie mam problemów :stuck_out_tongue:

Paint.NET bardzo przydatny i dobry program graficzny, możesz zmniejszyć zdjęcie procentowo lub wpisać jaką roździelczość chcesz i przy zapisywaniu ustawić jakość i za razem rozmiar.

Photoshop :slight_smile:

Zawsze, gdy zrobię zdjęcie aparatem fotograficznym, to po wgraniu do kompa zajmuje 991 kilobajtów, po zrobieniu niewidocznej kropeczki w Paincie (PPM + Edytuj - w Windows XP) obojętnie, w którym miejscu (i zapisaniu zmian), “ten sam” plik graficzny (.jpg) zajmuje 224 kilobajty.

Kropeczki nie widać, teraz tak dokładne rozmiary, bo przed chwilą tak zrobiłem, jednak jak ja na Boga klnę, ewidentnie za każdym razem rozmiar się przynajmniej 3-4 razy.

Może ta moja rada zadziała przy Twoim telefonie komórkowym.

Ja także :slight_smile: