Jak zmniejszyć zużycie ramu?

Witam, mam problem z dużym zużyciem ramu w laptopie.

Gdy odpalam Gta IV po chwili zużycie ramu wzrasta do 3 gb! A mam 4gb ram ! Dokładnie zrobiło mi się tak 2 dni temu bo przedtem nie zacinało mi się gta a teraz się spowalnia i nie raz jak podskoczy to film się zacina musze go zatrzymać i poczekać aż spadnie ale tak to nie mogę sobie pograć ;/

Czy wie ktoś jak to zmniejszyć bo wiem że w win 7 powinno być zużycie do 1,5 gb ram a tu tak dużo zżera ;/

Proszę o pomoc !

Z góry dziękuje :slight_smile:

Win7 zuzywa teoretycznie do 1,5GB ale tos am system, reszta ramu ma byc dla aplikacji i gier! Przeznaczeniem RAMU jest jego uzywanie, komputer nie stanie sie wydajniejszy tylko dlatego ze masz wiecej wolnej pamieci…

No tak ja mam 4gb i teraz jak mam włączoną przeglądarkę zużywa 2gb a jak włacze gta to 3,5 gb a przedtem tak nie miałem kiedyś miałem max do 2gb a teraz coś się zrobiło i tak podskakuje do 3,5gb a Gta się lekko zacina i spowalnia…

ja normalnie mam 2,5gb zuzyte w przegladarce i komunikatorze WTW i moze tam pare usług typu dropbox czy MSE. Kości ram są tanie jak barszcz teraz, sam w laptopie mam 6GB i wystarcza az nadto :wink:

Ja grajac w GTAIV miałem zajete podobne ilosci w komputerze stacjonarnym dysponujacym 4GB pamieci i wszystko działało fajnie.

No ale żeby aż 3,5 gb zżerało? Za dużo nie wiem co się stało 2 dni temu normalnie chodził teraz się spieprzyło skanowałem antywirem ale nie ma żadnych wirusów nic nie wiem od czego to się tak robi :frowning:

Włącz menedżer zadań i zobacz tam, który proces zżera tyle pamięci.

To bardzo dziwne, żeby GTA zużywało aż tyle pamięci. Wręcz niemożliwe, bo ja grałem na laptopie z 2GB RAM bez problemów :slight_smile: zainstaluj aktualizację 1.0.7.0, czyli najnowszą, w niej bardzo poprawiono zarządzanie pamięcią. No i zastosuj się do rad poprzedników ofkoz :slight_smile: