Jak zmusić laptopa do używania karty graficznej Nvidia?

Witam ja mam GTX 1650 4 gb wcALE W GRACH MI NIE DZIALA. caly czas pokazuje ze zintegrowana chodzi jak ustawie wieksze usstawienia gra mi zwalnia i tnie.
.

Jeśli masz Windows 10 to tutaj wymusisz (ustawisz), aby gra włączała się na karcie dedykowanej a nie na integrze, jesli laptop nie robi tego automatycznie.

Aby karta dedykowana w ogóle działała w lapku, to musisz mieć zainstalowane sterowniki do niej
Przechwytywanie898

oraz jeśli masz zainstalowane poprawnie a karta nie uruchamia się w ogóle to może kwestia ustawień w UEFI (Biosie).

Jeśli masz system Windows 7 to wymuszenie, aby gra włączała się na karcie dedykowanej ustawiasz w panelu sterowania grafiki Nvidii.

Poza tym, jeśli uruchamiasz grę, która ma wysokie wymagania to możliwe, że twoja karta graficzna już nie daje rady i po prostu zaczyna gra przycinać.
Czyli trzeba sprawdzać jakie wymagania ma gra co do samej karty jak i procesora jaki masz w laptopie.
4GB pamięci grafiki to jest już za mało, aby grać w nowe tytuły w wyższych ustawieniach.

Opcjonalnie sprawdź jak działa port do połączania monitora, niby już 99% laptopów ma na nim wymuszane używanie tylko karty dedykowanej z olewaniem Intela/AMD Ryzena).