Jak zmusić player.pl do pracy na Pipelight?


(aderas) #1

Witam.

Od pewnego czasu korzystam z nowego sposobu na Silverlight w Linuksie - Pipelighta. Muszę przyznać, że działa bardzo dobrze. Moim jedynym problemem jest TVNowski serwis player.pl. Po wyborze materiału wtyczka Silverlight/Pipelight ładuje się bez problemu, widzę już player, lecz wszystko zatrzymuje się na tych obracających się kółeczkach oznaczających ładowanie się materiału. Niestety ładowanie trwa bez końca, ustaje także aktywność sieciowa - po prostu materiał przestaje ładować się.

Czy ktoś znalazł sposób na ten serwis?


(Marciocha666) #2

XBMC i wszystko działa bez problemu


(aderas) #3

Tak znam XBMC i wtyczki do VOD, ale niestety Orange zwolniło mi ostatnio internet i oglądanie Player na XBMC przestało być komfortowe. Częste buforowanie, pauzowanie itp. Silverlight dostosowuje przynajmniej rozdzielczość materiału do panujących warunków, by zachowywać płynność odtwarzania. Na XBMC mam z automatu 720p.

Dlatego zależy mi na Pipelight.


(Kamatori) #4

Próbowałeś z VLC? Instrukcja tutaj: http://www.wykop.pl/ramka/1706468/jak-odpalic-filmy-z-tvnplayer-w-vlc/ (mirror do luac: http://www73.zippyshare.com/v/8872858/file.html )


(Stefe) #5

Dzięki tobie pierwszy raz w życiu uruchomiłem player.pl w przeglądarce :slight_smile: No i działa. W pipelight mam jedynie zmienione to…

 

Wyłączenie silverlight5.1

sudo pipelight-plugin --disable silverlight5.1

Włączenie silverlight5.0

sudo pipelight-plugin --enable silverlight5.0

Zrzutekranuz2014-06-11160107.th.png


(saturno) #6

Jakimś rozwiązaniem jest: http://wiki.xbmc.org/index.php?title=HOW-TO:Modify_the_video_cache

Ja mam tam ustawione:0

Tzn. że cały film jest buforowany na dysk.


(aderas) #7

Wow, to naprawdę działa. Podziękowania dla stefe i saturno.

Po zmianie Silverlight 5.1 na 5.0 Player.pl działa już w przegladarce, lecz sposób podany przez staurno podoba mi się jeszcze bardziej. Teraz przynajmniej mogę zbuforować sobie materiał w XBMC, by móc obejrzeć bez żadnych przerw.

 

Wielkie dzięki za pomoc.