Jak zmusić wiatrak GPU do pracy na max obrotach?

Hej!

Mam problem z moim Radkiem x1900xt 512. Podczas grania czasami sie przegrzewa i komputer sie resetuje.

Problem stanowi wiatrak. Cały czas pracuje on na 27 % (1041rpm) nawet gdy temp wychodzi na ponad 90 C+.

Czym go zmusić aby pracował na 100%? Nie zależy mi na ciszy.

programem rivatuner

ok dzięki! teraz już wszystko działa jak należy!

ciesze się że mogłem pomuc

Grrrr jednak problem nadal sie powtarza. Nie mam już pojęcia od czego to może zależeć. Temp. rdzenia GPU nie przekrasza 59-60 C. A jednak komputer sie resetuje podczas gry w Rainbow Six Vegas zarówno 1 i 2. Test temp. przeprowadzałem podczas gry w Rainbow six Vegas i Crysis Warhead. Temp. były identyczne, a jednak Crysis może hulać 10 h i nic sie nie dzieje.

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale Airborn resetuje sie u mnie identycznie podczas włączenia gry (na black screenie).

P.S Dla pewności położyłem na karcie dodatkowo wiatrak 80mm a GPU fan idzie na 100%.

Czy ktoś ma jakieś logiczne uzasadnienie dlaczego tylko niektóre gry tak reagują?

Wyczyść chłodzenie na procesorze, sprawdź czy wszystkie wentylatory napewno się kręcą, może chipset się przegrzewa, może zasilacz taki sobie jest i ze starości przestaje dawać radę, jest wiele możliwości.

Komputer dmuchałem kompresorem 2 tyg temu. Wszystkie wiatraki się kręcą na 100 %. Zasilacz to Amacrox Warrior 450 PNF niecały rok ma.

Dalej nie padła odp. na podstawowe pytanie, dlaczego tylko niektóre tytuły tak reagują a innie działają dobrze?

Crysis czy COD 4 nie mniej obciążają PC niż Rainbow Six Vegas prawda?

P.S Wykluczam przegrzanie CPU ORTHOS nie był w stanie przełamać temp. 59 C. Pojawiła się ona raz przez kilka sekund i zaraz zmalało do 57. 100% stabilnie.

Udało się mi wywołać blue screen. oto on: Może ktoś przetłumaczyć?

STOP 0 X0000008E (0 XC 0000005, 0 XA7027A3E, 0 XBA76E71C 0 X00000000)

RtkHAud.sys - Adress A7027A3E

base at A6FC8000, DateStamp465d685c

Pomiędzy 0 a X oczywiście nie ma być przerwy ale gdy ją zlikwiduje pojawiają sie jakieś dziwne emotikony.