Jak zmusić Win10 do przypisania litery partycji

Hej.
Jak zmusić Win 10 home żeby przypisał literę partycji na dysku USB?


Czy o to ci chodzi ?

No, ale widzisz na zrzutach ekranu które dodałem, że ja nie mam możliwości wybrania litery dysku.

Na pierwszym zrzucie masz. Pisze Zmień literę dysku i ściezki
Mam Home, postanowiłem sprawdzić. Mam dokładnie tak jak w linku który podałem.

Zwróć uwagę, że ta opcja jest wyszarzona/nieaktywna.

No właśnie widzę. Ja mam tylko jedno konto, administratora. Nie wiem jak ty i z jakiego wchodzisz. Jeśli ze zwykłego to moze spróbuj z administratora

Zarządzanie dyskami uruchomione oczywiście z uprawnieniami administratora :wink:

Jaki tam masz system plików? Coś jest nie tak. Wywal wszystkie partycje z tego USB i utwórz od nowa jako NTFS. Będzie działało.

Tylko że widocznie coś z uprawnieniami tego konta. Ale to rozważania na póżniej. Może trzeba by było założyć nowe konto i nadać mu uprawnienia administratora i wtedy spróbować.
Czasem aktualne konto potrafi się spaprać.
Ewentualnie najpierw sprawdzić jakie masz uprawnienia.Kliknij na jakis dysk, wybierz Własciwości , potem zakładkę Zabezpieczenia i posprawdzaj jakie ma administrator i System. Moze tu cos odhaczone?
P.S. Czy ten problem dotyczy tylko usb czy wszystkich dysków?

Fs to FAT32, ale dobra, nie będę się kopał z koniem. Odpaliłem Linuksa z pendrive i kopiuję. Do nerwicy doprowadzi mnie ten Windows kiedyś…

Pytanie dodatkowe związane z opcją Zmień literę dysku i ścieżki. Co po Z, bo ja mam już wszystkie wykorzystane??
Powinno być jakieś CA lub CC.

Ale nie ma. Nie przypisuj na stałe.

Miałem ten sam problem. Po wymianie dysku na SSD, chciałem zgrać dane ze starego dysku. Literę udało się przypisać programem diskpart.