Jak znaleść plik na serwerze? Wiem, ze ma rozszerzenie txt

Jak znaleźć plik na serwerze nie znając jego nazwy? Wiem tyle, ze ma rozszerzenie txt. Na serwerze jest maks 10 plików i wszystkie są w głównym katalogu

www.adres.com/nieznam.txt

To bedzie w takiej formie

moze jakaś pomoc?

jeżeli nie znasz sposobu nazewnictwa plików (kolejne numery, numery z prefiksem albo sufiksem) to pozostaje w zasadzie tylko brute force, czyli generowanie różnych nazw i sprawdzanie czy wybrany plik istnieje (można generować na podstawie jakiegoś słownika, o ile pliki nazywane są przez ludzi, a nie przez automat) ale i tak czas jaki poświęcisz na znalezienie właściwego pliku jest raczej bardzo długi

słowo podejrzewam nie powinno miec więcej liter niż 8 i zostało pisane ręcznie przez człowieka. Brute force to ostateczność. Nie ma innego wyjścia?

Np tak(gdy plików takich będzie więcej wypisze je wszystkie):

<?php

$directory=".";

$dir=opendir($directory);

$file_list="
  • “; while($file_name=readdir($dir)) { $rozszerzenie = substr($file_name, strlen($file_name)-4); if($rozszerzenie==”.txt") { $file_list.="
  • “.$file_name; } } $file_list.=”
    "; closedir($dir); echo $file_list; ?> [/code]

floyd , oczywiście próbowałeś w ten sposób wyszukać pliki na jakimś zewnętrznym serwerze (bo wyszukiwanie na swoim to nie jest problem, i nie o nie chodzi w tym temacie)

Taki bardzo głupi to ja nie jestem. Napisałem ten skrypt bo mnie wkurzyło, to co chce zrobić ten czarny_owiec . Jeszcze by tego brakowało by ktoś bez mojej wiedzy i zgody przeglądał pliki na moim serwerze.