Jak znaleść plik na serwerze? Wiem, ze ma rozszerzenie txt


(Czarna Owca Qwerty) #1

Jak znaleźć plik na serwerze nie znając jego nazwy? Wiem tyle, ze ma rozszerzenie txt. Na serwerze jest maks 10 plików i wszystkie są w głównym katalogu

www.adres.com/nieznam.txt

To bedzie w takiej formie

moze jakaś pomoc?


(Airborn) #2

jeżeli nie znasz sposobu nazewnictwa plików (kolejne numery, numery z prefiksem albo sufiksem) to pozostaje w zasadzie tylko brute force, czyli generowanie różnych nazw i sprawdzanie czy wybrany plik istnieje (można generować na podstawie jakiegoś słownika, o ile pliki nazywane są przez ludzi, a nie przez automat) ale i tak czas jaki poświęcisz na znalezienie właściwego pliku jest raczej bardzo długi


(Czarna Owca Qwerty) #3

słowo podejrzewam nie powinno miec więcej liter niż 8 i zostało pisane ręcznie przez człowieka. Brute force to ostateczność. Nie ma innego wyjścia?


(floyd) #4

Np tak(gdy plików takich będzie więcej wypisze je wszystkie):

<?php

$directory=".";

$dir=opendir($directory);

$file_list="
  • "; while($file_name=readdir($dir)) { $rozszerzenie = substr($file_name, strlen($file_name)-4); if($rozszerzenie==".txt") { $file_list.="
  • ".$file_name; } } $file_list.="
    "; closedir($dir); echo $file_list; ?> [/code]

(Airborn) #5

floyd , oczywiście próbowałeś w ten sposób wyszukać pliki na jakimś zewnętrznym serwerze (bo wyszukiwanie na swoim to nie jest problem, i nie o nie chodzi w tym temacie)


(floyd) #6

Taki bardzo głupi to ja nie jestem. Napisałem ten skrypt bo mnie wkurzyło, to co chce zrobić ten czarny_owiec . Jeszcze by tego brakowało by ktoś bez mojej wiedzy i zgody przeglądał pliki na moim serwerze.