Jak znaleźć IP routera (D-Link)

Witam.

 

Chcialem podłączyć od dłuższego czasu nie używany router do kompa. Niestety nie wiem jakie miał IP. Pamiętam, że zmienialem IP na swoje wlasne, lecz teraz to IP nie działa. Robiłem rownież reset routera do ustawień fabrycznych, gdzie IP pownno się ustawić 192.168.0.1 lub 192.168.1.1, lecz pod tymi adresami ronwież nie mogę się wbić na stronę konfiguracyjną, gdyż dostaję informację, że podany adres nie istnieje. Czy jest jakiś sposob, żeby odnaleźć IP routera? Czy w ipconfig /all powinno wykryć adres jako bramę?

Hej,

Dokładnie. Podłącz kablowo, ustaw uzyskiwanie adresu IP automatycznie i tyle - adres bramy domyślnej to adres routera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety to nie pomaga. Gdy korzystam z ipconfig /all w połączeniu lokalnym nie ma żadnego adresu bramy. Zupełnie jakby karta nagle przestała widzieć router. Czy to możliwe, że modem od Vectry mógł coś namieszać w konfiguracji karty? Pamiętam, że jeszcze jakieś 3 tygodnie temu ostatni raz jak podłączalem router moglem bez problemu wejść w jego konfigurację. Teraz nawet, gdy router został zresetowany do ustawień fabrycznych nie można się do niego podłączyć.

Hej,

A próbowałeś zmienić kabelek - może to właśnie od jest uszkodzony i stąd problemy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

To była jedna z peirwszych rzeczy, którą zrobiłem (tak jak i sprawdzenie bramy).

Hej,

  • A w ogóle otrzymujesz adres IP na tej karcie?
  • Czy diody z karty w ogóle świecą?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Dopóki mam ustawione DHCP i podłączony modem Vectry to mam IP z Vectry.

Hej,

  • DHCP masz ustawione w urządzeniu od Vectry? Jakie to dokładnie urządzenie?
  • Używasz jeszcze jakiegoś dodatkowego routera?
  • Ile urządzeń podpinasz do sieci?
    Pozdrawiam,

Dimatheus