Jak znależć lektora w filmie dvd?

Wypożyczyłam wczoraj filmik z wypozyczalni “Zmierzch” Jednak moje kino raz “czyta” płyty a raz nie i tego akurat nie czytało :evil: więc wrzuciłam go na kompa w dvd Fab Platinum przerobiłam na kompa wrzuciłam na pendrive’a no i chciałam obejrzeć a tu brak lektora!!

Poszłam więc oddać filmik do wypożyczalni a tam babka mi mówi że jest lektor tylko go trzeba poszukać jak chce odpalić na kompie?? Tylko jak?? Proszę o pomoc :frowning:

Mam nero

power dvd

all player

programy do odtwarzania

Będę wdzięczna za podpowiedzi jak znależć tego lektora :slight_smile:

Menu płyty nie ma wyboru ścieżki językowej? Ta opcja działa tak samo na komputerze jak na stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

“Przerobiłam na kompa” - po co i co w tym filmie przerabiałaś?

Może przy okazji skasowałaś polską ścieżkę językową i całe menu wyboru opcji odtwarzania?

U siebie wszystkie filmy oglądam na kompie np. za pomocą GOM Player bez potrzeby ich “przerabiania” .

Te Twoje “programy do odtwarzania” nie mają opcji wyboru ścieżki dźwiękowej?

kasia831 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Filmy z wypożyczalni, mają w 99% przypadków menu, w którym wybierasz sobie wersję językową, lektora, napisy itp. więc ono raczej musiało tam być, a Ty przerabiając film mogłaś tego menu nie uwzględnić, lub program go nie uwzględnił. W przypadku mojego dvd było tak, że miałem na pilocie :lol: takie przyciski jak menu, language, subtitles i tak dalej, gdzie nawet bez menu mogłem sobie wybierać lektora i napisy. Sprawdź czy tak nie masz. A menu z wyborem lektora pojawia się praktycznie po włożeniu płytki, ew. jeszcze reklamy.

Dzieki za odpowiedzi :slight_smile:

Menu bylo nieaktywne jak wrzucilam do kina było menu ale nie moglam nic wybrac nie wiem czemu te przyciski language itd. tez mam i nie dzialaly przy tym filmie :frowning: nie wiem dlaczego? przerabialam ten film w power dvd dlatego ze nasze kino nie chcialo przeczytac filmu z plyty a zeby przerzucic go na pendrive musialam przerobic :? bo inaczej nie chcial sie skopiowac filmy z wypozyczalni chyba maja jakies zabezpieczenia przed kopiowaniem :slight_smile:

no trudno chyba musze kupic nowe kino tak zeby odtwarzalo plyty :wink: :wink:

Dzieki :smiley:

Może w tym “kinie domowym” wystarczy czyszczenie układu optycznego CD/DVD?? Czasami tak jest, że brudne/zakurzone ma za małą czułość i tnie się na niektórych płytach.