Jak znaleźć lokalizację kamerki?

Witam,

od kiedy mam Win7 (64) nie umiem poradzić sobie z prostymi sprawami.

Mam kamerkę Live CamSync HD VF0770, po raz pierwszy po podłączeniu jej przez USB do nowego komputera, automatycznie sama się zainstalowała. I dobrze. Na Skype włącza się, kiedy daję “włącz video”. Jest sprawna.

Problem polega na tym, że nie wiem, gdzie ona się zainstalowała. Widzę ją w Panel Sterowania -> Urządzenia i Drukarki -> Właściwości… ale tam nie ma lokalizacji. I na tym koniec.

Ja chcę mieć jej skrót na pulpicie, włączyć kiedy chcę i robić zdjęcia. Niekoniecznie przez Skype. Gdzie jej szukać?

Proszę o pomoc

:frowning: grayna

Może trzeba zainstalować sterownik ze strony producenta który pewnie zawiera dodatkowe oprogramowanie:

http://support.creative.com/Products/Pr … am+Sync+HD

No niestety, nie udało mi się zainstalować oprogramowania. Może robię jakiś podstawowy błąd.

Weszłam na pokazaną stronę, zanim wcisnęłam “pliki do pobrania”, niżej zaznaczyłam … Win7 (64), później “pliki do pobrania”, zgoda na licencję. Pobrały się 2 pliki:

LCSH_7701D_W1_17.exe jako typ -> plik part

LCSH_7701D_W1_17 jako typ ->Aplikacja

Po naciśnięciu pierwszego mam komunikat, że sys. Windows nie może otworzyć tego pliku, bo nie wie, jakiego programu chcę użyć do otworzenia go. Ja też nie wiem.

I drugi komunikat, że LCSH_7701D_W1_17.exe nie jest prawidłową aplikacją sys. Win 32.

Nic z tego nie rozumiem.

W starym komputerze nie miałam problemu z zainstalowaniem kamerki. Tam miałam XP (32).

Proszę o pomoc

grayna

Dodane 24.10.2013 (Cz) 15:35

Kamerka działa już tak jak chciałam.

:slight_smile: grayna