Jak znaleźć sterowniki?

Witam. Mam taki problem. Sformatowałem u dziewczyny komputer, zainstalowałem windowsa, teraz przydałoby się zainstalować sterowniki. Proszę pomóc mi jak mam zainstalować sterowniki jeśli ich nie posiadam płyty z nimi i nie wiem jakiego w ogóle producenta itd sprzęt moja dziewczyna ma w komputerze?proszę o pomoc.pozdrawiam i dziękuje

Po pierwsze sprawdź w Menadżerze Urządzeń, jakie pozycje mają żółte pytajniki. Do tych urządzeń będziesz musiał szukać sterowników. Po drugie zaktualizuj Windowsa w Microsoft Update - łącznie z aktualizacjami urządzeń, czyli sterownikami właśnie. Być może niektóre “żółte” będziesz miał w ten sposób znalezione i zainstalowane.

Dodane 03.09.2010 (Pt) 17:19

Po tych czynnościach określ, czy i jakie pozycje pozostały jeszcze “żółte” w Menadżerze Urządzeń.

Otwórz obudowę sprawdź producenta i model płyty głównej, karty graficznej i innych kart rozszerzeń, potem szukaj na stronie producentów tych urządzeń po modelu (najszybciej znajdziesz sterowniki, ale nie koniecznie najnowsze).

Na karcie graficznej i innych może nie być nazwy oraz modelu.

Ale ten komputer nie ma połączenia z internetem:(

najlepiej weż przenieś ze swojego kompa na pendrive program everest lub cpu-z i odczytaj, nazwę płyty głównej(pewnie też zintegrowana dzwiękówka) to już znajdziesz chipset oraz dzwięk ze strony producenta płyty, dodatkowo odczytaj kartę graficzną itp itd

Mimo to podaj forumowiczom pozycje “żółte” ukazane w Menadżerze Urządzeń. Bez połączenia z internetem będzie wszak trudno uzyskać odpowiednie sterowniki.

wiesz wątpie czy to coś da, w menedzerze urządzeń będa wykrzykniki przy np. kontrolerach audio, VGA, siec itp ale to i tak nic nie da ze on to poda na forum ponieważ i tak po tego typu informacjach nie będzie można wskazać mu sterowników ze względu na to iż są to zbyt ogólne informacje

Fakt. Chodziło mi o to, by sprawdzić, czy są to jakieś poważne braki, czy może jakieś drugorzędne, typu skaner, kamera itp. Istotne też, czy to “fabryka”, czy składak.