Jak znaleźć ukryty dysk z recovery?

Witam! Z góry przepraszam jesli nie ten dzial. Otóz kupilem laptopa eMachines e728 z wgranym systemem windows 7. Wczoraj zainstalowalem windows xp lecz na ten system brak kilku sterownikow. chcialbym wrócic do systemu windows 7 lecz nie wiem jak odnalezc ukryty dysk recovery aby przywrocic win.7 . Jaki to moze byc skrot klawiszowy przy starcie systemu? Jakim programem to zrobic? Napewno nie mam zadnej plyty systemowej. Byc moze instalacja windows 7 jest na ukrytym dysku (czytalem o tym na kilku forach). Z góry dziekuje za pomoc.

W niektórych przypadkach kopię systemu należy zrobić samemu. Skorzystaj z hirena, odpal dowolnym programem do partycjonowania, wyłącz ukrywanie partycji i zobacz czy coś na niej jest. Brw jeśli instalowałeś xp mogłeś wywalić tą partycję ponieważ instalator xp’ka również ją widzi :stuck_out_tongue:

mikel21 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Teraz to możesz mieć poważny problem. Nie wiem, czy uda ci się wrócić do win 7. Przed instalacją innego systemu, zaraz, jak tylko kupiłeś nowego laptopa powinieneś zrobić sobie za pomocą programu recovery kopię swojego systemu win 7 na płytkach. Właśnie teraz mógłbyś je wykorzystać to odtworzenia fabrycznego systemu. Instalując xp skasowałeś recovery i teraz nic już nie zrobisz. Jest ukryta partycja z obrazem systemu, ale nie wiem, czy uda ci się z niej skorzystać, ponieważ skasowałeś program recovery, który czytał z niej dane. I nie wiem, czy obraz systemu nie został naruszony. W razie czego pozostaje ci kontakt z serwisem, podanie numeru seryjnego sprzętu i za odpowiednia opłatą wyślą ci płytki z twoim systemem. Ach ta lekkomyślność :frowning:

Podczas uruchamiania komputera, spróbuj wcisnąć ALT+F10, powinna ruszyć instalka z ukrytej partycji.

Nic z tego. Nie zadziała. Za proste by to było.

Sprawdź! Zarządzanie dyskami > powinieneś zobaczyć partycję pod nazwą PQSERVICE. Jeśli jej nie ma, to ją wykasowałeś!

Jeśli jest, to:

1 Sprawdź w BIOSie, czy przywracanie jest włączone, czy nie.

2 Upewnij się, że ustawienie D2D Recovery w opcji Main jest Enabled.

3 Wyjdź z BIOSu, zapisując zmiany. Zrestartuj komputer.

4 Podczas restartu, gdy logo “eMachines” jest widoczne, naciśnij + aby przejść do procesu przywracania.

5 Wykonuj wyświetlane instrukcje.