Jak zniszczyć kartę SD?

Witam,

 

kupiłem na allegro jakaś kartę SD noname- okazała się jakimś kombinowanym chińczykiem bo zgrałem na nią dane, polowę zdjęć mi usunęło i dogadałem się ze sprzedającym na zwrot jednak problem polega na tym, ze nie mogę z niej usunąć reszty danych, mnnóstwa rzeczy juz probowalem ;/

 

Bardzo proszę o pomoc.

NIestety mam do dyspozycji tylko aplikację z tel bo laptopa z czyrnikiem nie mam…

 

Próbowałeś sformatować kartę SD ?

mnóstwo razy i to rożnymi aplikacjami

podłączałem tez tel do kompa i z poziomu win formatowałem

nie da rady tego usunąć…;/

spróbuj tym http://www.download.net.pl/1772474/check-flash/

Daleko szukać nie trzeba :slight_smile:

 

http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Low-Level-Format-Tool,Program,Windows,26933.html

 

Działa bezproblemowo. Właśnie przetestowałem na mojej karcie 16GB :wink:

@K3NJI na forum piszemy w języku polskim, dlatego też proszę poprawić pisownię z zastosowaniem polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

modzie poprawiłem ale nie mam możliwości edycji tytułu tematu

Panowie te programy nie widzą mojej karty

 

jakieś inne pomysły?

 

w grę bardziej wchodzi fizyczne zniszczenie bo już mnóstwo software wypróbowałem

próbowałem ją zamrozić zalać wrzątkiem albo czymś rżącym…no kurcze działa dalej ale nic nie potrafi sobie poradzić z erase na niej ;/

pomóżcie proszę

 

Defibrylatorem ją ;D. a tak poważnie, próbowałeś formatować z poziomu recovery ?

Spróbuj tym: 

 

dobra to się pośmialiśmy :slight_smile:
dzięki ale naprawdę mam z tym problem, jakieś inne pomysły?

 

co to znaczy z poziomu recovery bo trocheę nie ogarniam?

Spróbuj mhdd, albo gparted live cd

Swoją drogą, dane wystarczy nadpisać, nie możesz skorzystać z opcji usuń, a potem nadpisać danych korzystając np z ccleaner’a ?

BTW, na miejscu sprzedającego bym tej karty nie przyjął jeśli będzie ona fizycznie uszkodzona / różna od stanu w którym ją kupiłeś :wink:

Z ciekawości możesz spróbować rozebrać zapalniczkę piezoelektryczną i potraktować ją wysokim napięciem.

drobok te programy nie działają bo jak wspomniałem system widzi kartę jedynie poprzez telefon, który podpinam pod USB i ona jest włożóna w tel

nadpisać się nie da bo wyskakuje jakiś błąd

o prądzie właśnie też myślałem - mówisz, że pomoże? zaraz lece zapalniczkę kupić jak tak:)

 

a słuchajcie jakie jaja - w systemie i na tel pokazuje mi, że karta ma 128 giga a niektóre aplikacje, np. Full wipe, że ma 8 giga co by się zgadzało z komentarzami na profilu Allegro tego krętacza, nie wiem czy tu linki można wklejać ale nie ja pierwszy się na to naciąłem

Co do prądu - nie mam pojęcia, ale powinno. W teorii powinno uwalić kartę, ale praktyka pokaże. 

Jest!!!

 

dzięki, trochę się namęczyłem bo jakąś dziwną zapalniczkę kupiłem bo nie było tak jakby tego wystającego knocika, żeby ten prąd do boku skakał tylko taka jakby szufladka no zresztą nie ważne - ważne, że się udało, teraz żaden win i tel karty nie widzi tylko zaawansowane apki i pamięć 8gb [z zadeklarowanej 128gb] i tylko jakieś foldery z cyferkami na niej

 

super super dzięki chłopaki…stawiam wirtualne browary

dzięki bachus!

 

temat do zamknięcia

Jako ciekawostkę -  na przyszłość, praktycznie wszystkie pamięci z góry to podróbki:

http://allegro.pl/pamieci-przenosne-flash-64gb-i-wieksze-63022?price_to=80