Jak zniwelować 1px odstep elementów div internet explorer

Witam. Jak się pozbyć odstępu między graficznymi ramkami w firefoxie, oraz operze wszystko wygląda dobrze natomiast w IE6 jest nie do przyjęcia. Poniżej screeny.

Tak wyświetla IE6.

explorerc.png

A tu poprawnie firefox.

firefoxji.png

div#tresclewa {

width: 213px;

height: 367px;

float: left;

display: inline;

background: url('fg_03.jpg');

}


div#tresc {

width: 514px;

margin: 0 250px 0 213px;

height: 367px;

background: url('fg_04.jpg');

}

To jest właśnie IE6 :slight_smile: ja to zatuszowałem kolorem tła div’a nadrzędnego, ale może jest jakiś inny sposób :stuck_out_tongue:

Ustawiasz ‘display: inline’ na elemencie z włączonym opływaniem? Przy opływaniu element zawsze otrzymuje domyślnie ‘display: block’. Usuń ‘display: inline’ :).

Niestety nie pomogło usunięcie właściwości display :frowning: . Nie ma jakiegoś sensownego hacka na taki błąd?

Masz link do strony? Jak nie, to wklej kod HTML. CSS też mile widziany :slight_smile:

A tak próbowałeś?

div#tresclewa {

width: 213px;

height: 367px;

float: left;

background: url(fg_03.jpg);

}


div#tresc {

width: 514px;

height: 367px;

float: left;

background: url(fg_04.jpg);

}

Po dodaniu float tresc wyrzuca poza tło body.

Którą treść wyrzuca, bo nie rozumiem ;]? Mógłbyś to spakować w zip i dać do ściągnięcia? Poza tym co chciałbyś uzyskać i dlaczego to takie sztywne wymiary. Ma coś być po prawej i pod spodem tych dwóch divów?

pod spodem ma być druga część treści natomiast po prawej menu. A wyrzuca “tresc” po dodaniu float: left jest poniżej “tresclewa”

a tu link do paczki:

http://hotfile.com/dl/48123171/3218623/images.rar.html

html, body {

margin: 0;

padding: 0;

}

body {

width: 980px;

height: 700px;

background: silver url(Bez-nazwy-1.jpg) no-repeat;

}

div#top {

width: 980px;

height: 164px;

background: yellow url(fg_01.jpg);

}

#menu {

width: 253px;

height: 367px;

float: right;

background-color: pink;

}

div#tresclewa {

width: 213px;

height: 367px;

float: left;

background: gray url(fg_03.jpg);

}


div#tresc {

width: 514px;

height: 367px;

float: left;

background: green url(fg_04.jpg);

}

div#tresc2 {

height: 169px;

clear: both;

background-color: white;

}

i układ DIV:

MENU

LEWA

TREŚĆ

TREŚĆ 2
[/code]

Kolory teł dodałem testowo, aby widzieć. Zobacz, czy o to chodzi. Poza tym nie wiem czemu to tak na sztywno ma być i czemu nie wycentrowane w poziomie ;].

Tu możesz dokładnie zobaczyć mój projekt:

http://hotfile.com/dl/48123171/3218623/images.rar.html

Pasuje mój sposób :). Ja nie widzę problemu, żeby nie zrobić jak chcesz, ale masz niedopasowane grafiki, no i trochę jednak inaczej trzeba się za to zabrać. Czy rzeczywiście musi to być takie sztywne? Chodzi mi o to, czy strona ma mieć 980px/700px, szczególnie zadaną wysokość? Nie lepiej jak będzie się rozciągać w dół w zależności od ilości treści?

PS

Czy wygląd ma być taki jak na obrazku “Bez nazwy 22 kopia.jpg”?

Nie musi być takie sztywne dałem takie ponieważ wrzuciłem tam tło do podglądu projektu. Tak całość ma wyglądać tak jak na obrazku “Bez nazwy 22 kopia.jpg”

Na samym początku resetuje się wszystko tak, żeby we wszystkich przeglądarkach było jednakowo.

http://meyerweb.com/eric/tools/css/reset/

@userrpl

W tym kształcie, co proponowałeś nie można w pełni zrobić takiego layoutu jak tylko wykonać go “na sztywno”, bo żeby layout się rozciągał na wysokość, trzeba by odpowiednio wykonać grafiki. Ale częściowo wykonałem taki layout z tych grafik, co podrzuciłeś w pliku :).

Nie jest to “mistrzostwo świata”, ale masz jakąś tam bazę do dalszej pracy :). Menu zrobione tylko na wygląd, bo pewnie planujesz zrobić, aby obrazki zmieniały się też na :hover, ale nie miałem już czasu.

Tutaj możesz podejrzeć i pobrać plik: LINK!

Jak Ci się spodoba, to pomogę w miarę wolnego czasu ;).

Pozdroofko,

@GediMaster sprawdzałeś pod IE6? Tam się potrafią różne dziwne rzeczy dziać :slight_smile:

Sprawdzałem, bo posiadam MSIE6. Jest dobrze, ale musi być plik msie.css. Nie chciałem hacków ładować do głównego css :). W zasadzie znam IE6 jak własną matkę, ale czasem i tak potrafi zaskoczyć ;P. Nie mniej w tym przypadku póki się czegoś nie zepsuje, powinno być ok 8) .

Świetnie :smiley: powrócił mi zachęt do dalszej pracy :slight_smile: dziękuje GediMaster przeanalizuje cały kod i sprawdzę co tam wyczarowałeś :wink: