Jak zoptymalizować windows xp pro. gdy ten ledwo zipie?


(Chateau de Jabol) #1

Nie chce formatować. Programy do rejestru i inne nic nie dały


(kurzel131) #2

Format to nie rozwiązanie walka aż do końca.


(Guiness) #3

Nie musisz od razu formatować. Po prostu zainstaluj ponownie. Najpierw przejrzyj i skopiuj najważniejsze dane z podkatalogów "Document and Settings" (np. pliki poczty, własne dokumenty, obrazy itp) bo ten zostanie skasowany i zastąpiony nowym, tak samo jak cały główny katalog "Windows". Większość programów w "Program Files" będzie działać, ale część trzeba zainstalować ponownie np. Office, Photoshop, antywirus. To wg mnie najprostszy i skuteczny sposób na walący się XP.


(kurzel131) #4

2 windy? Można ewentualnie naprawę ale ja mam taki kaprys ze swoim kompem, że wymaga hasła admina którego nie było i zatrzymuje się na tym etapie, moje ostatnie bsod były związane z kwestią rozruchu i naprawa mogła by to ogarnąć.


(Grabkamy) #5

Jeżeli chodzi o problemy z odzyskaniam/usunięciem hasła administratora to zainteresuj się tym: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/440439-jak-odzyska%C4%87skasowa%C4%87-has%C5%82o-administratora-windows-xp/


(kurzel131) #6

Pomoże to coś jeżeli w ogóle nie zakładałem hasła przy instalacji? //przy logowaniu na konto admina po prostu wciskam enter i wchodzi


(Dimatheus) #7

Hej,

Jak wszystko ma to swoje dobre i złe strony - na plus można zaliczyć to, że nie trzeba podawać hasła. Niestety system traci na bezpieczeństwie, bo na konto z największymi uprawnieniami można wejść bez jego podawania.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(kurzel131) #8

Jak na ironie przy naprawie systemu tego hasła wymaga a go nie podawałem. Druga ironia to taka ,że jak masz gdzieś hasło na coś to to coś jest cenne i jak ktoś miałby się włamać na komputery to w pierwszej kolejności na te co mają zabezpieczenie hasłem. Mój komputer nie jest serwerem, to o ddos mogę zapomnieć a ataki mi się nie zdarzały, za wyjątkiem trojanów.

 

 

semtex netografia jest podana.