Jak zostać informatykiem

(Olken22qq) #1

Witam mam na imie Damian i mam 15 lat

Interesuje się informatyka, nie typu gierki itp. Chciałbym zostać informatykiem i to nie takim zwykłym ale można powiedzieć bardzo dobrym

ale mam jeden problem bo w szkole nie uczą dobrze informatyki tylko dadzą zadanie w wordzie zrób prezentacje i Nara a ja bym chciał zostać dobrym informatykiem który by umiał robić programy strony tylu Faceebok Nk wiem wiem ze to nie chop siup itp lata nauki itp ale czego mam się uczyć kupować jakieś książki i tu pytanie do was, Czego mam się uczyć PHP C++ C+ JAVA AJAX XML HTML czego ? kupować jakieś książki czy coś, prosiłbym o szybką odpowiedz z góry dziękuje.

olken22qq , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Misiek5 0) #3

Idź na studia, to Ciebie nauczą. Proponuje jakąś Politechnikę kierunek informatyczny.

(Olken22qq) #4

do Studi daleko bo mam 15 lat ale najlepiej uczyć się już wcześniej żeby umieć więcej, ale nie wiem konkretnie czego.

(matty24) #5

Zależy co się interesuje. Jeśli podoba Ci się tworzenie stron to naucz się HTML/CSS a potem PHP/Java/ASP. Jak w miarę dobrze to opanujesz to możesz na tym zarabiać.

Jeśli wolisz tworzenie oprogramowania to ucz się C/C++. Na studiach będziesz mieć jak znalazł (ten język chyba przeważnie jest jako pierwszy na informatyce).

W internecie jest masa tutoriali i kursów więc coś na pewno wybierzesz.

Powodzenia :slight_smile:

Nie wiem czemu tak piszesz. Matematycy raczej nie wyzywają informatyków, lecz wzajemnie się szanują. To są powiązane dziedziny. Poza tym chyba każdy powinien opanować matematykę bo w życiu bardzo się przydaje (szczególnie na studiach).

(Misiek5 0) #6

Na pierwszym semestrze elektroniki wykładowca dał nam te tytuły:

C++

1B. Stroustrup: Język C++. Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Warszawa,

2002.

1. J. Grębosz: Symfonia C++ standard: programowanie w języku C++

orientowane obiektowo. T. 1/2/3. Edition 2000, Kraków, 2005.

1. W. J. Savitch: Programowanie w tonacji C++. T. 1/2. Wydawnictwo RM,

Warszawa, 2005.

Java:

1K. Barteczko: Java™ od podstaw do technologii. Mikom, Warszawa, 2004.

1. B. Boone: Java™ dla programistów C i C++. Wydawnictwa Naukowo-

Techniczne, Warszawa, 2004.

plus jeszcze to

1. J. Biernat: Arytmetyka komputerów. Państwowe Wydawnictwa Naukowe,

Warszawa, 1996.

1. C. E. Leiserson, R. L. Rivest, T. H. Cormen: Wprowadzenie do algorytmów.

Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Warszawa, 2001.

1. B. Baron, Ł. Piątek: Metody numeryczne w C++ Builder. Helion, Gliwice, 2004.

2. R. Neapolitan, K. Naimipour: Podstawy algorytmów z przykładami w C++.

Helion, Gliwice, 2004.

Ale nie wiem ile warte są te tytuły, ja bazowałem na notatkach.

(Olken22qq) #7

Aha dzięki. :stuck_out_tongue:

-- Dodane 09.02.2012 (Cz) 18:49 --

Tobie też dziękuje.

-- Dodane 09.02.2012 (Cz) 20:06 --

co sądzicie o tej książce jak na początek http://allegro.pl/html-xhtml-i-css-biblia-wydanie-v-i2093558789.html

(Sicu (Final)) #8

Nie warto płacić za książkę jeżeli chcesz nauczyć się tylko HTML / CSS

http://www.kurshtml.edu.pl/

Ja się nauczyłem w niecały miesiąc tych dwóch języków z tej strony.

Powiem Ci tak...

HTML, podstawy itp. ogarniesz w niecały tydzień...

CSS w jakieś 3-4 tyg.

Z biegiem czasu, będziesz pisał strony aż i stopniowo zapamiętywał wszystkie funkcje css

(matty24) #9

Weź również pod uwagę, że ta książka ma już 2 lata. Teraz w dobie html5 i CSS3 niektóre rzeczy z tej książki będą przestarzałe. Lepiej uczyć się z aktualnych kursów internetowych. Przykładem jest ten podany wyżej.

(Olken22qq) #10

aha dzięki

(ra-v) #11

Zacznij od czego chcesz z tym że AJAX, XML, HTML i ASP/PHP oraz C#, C++, C+, Java to można rzecz 2 różne "grupy" języków.

Literatura: na pewno Helionu - serie ".... dla każdego". Nic innego dobrego nie przeglądałem/czytałem.

:wink: Chyba jak regularnie płacić czesne....

Na pewno pomoże - uczy schematycznego i logicznego myślenia. Choćby co zrobić żeby się nie narobić, a dojść do konkretnego wyniku. Nie-matematycy mają ciężej.

(Kubusiek6) #12

Od siebie mogę Ci na początek polecić stronę http://www.eduweb.pl/

Masz tam bardzo dużo różnych kursów, przygotowanych bardzo profesjonalnie i nie są drogie :slight_smile:

Sam zaczynałem z tą stroną przygodę z projektowaniem stronek www.

Według mnie jest to lepszy sposób nauki niż książki. Oczywiście polecam czytać książki, ale na początek video kursy są lepszym rozwiązaniem,

bo jest wszystko wytłumaczone i pokazane na przykładzie.