Jak zrboić dobrego formata dysku C

Jestem bardzo ciemny w tej sprawie co w temacie. Nie wiem jak zrobić dobrego formata dysku C na którym mam zainstalowanego WINDOWSA. Boje sie ze jak zrobie formata to usuna WINDOWSA> Prsoze o pomoc i dokladny opis jak zrobic dobrego FORMATA. Pzodro :frowning:

Jeśli masz system zainstalowany na dysku C, to jakbyś nie formatował to system usuniesz.

btw. na forum obowiązuje j. polski a co za tym idzie narodowe znaki diakytyczne.

To w takim razie po co chcesz formatować dysk jak nie chcesz usuwać Windowsa?

formatowanie wiąże się z utratą danych z partycji którą formatujesz więc, jeżeli chcesz sformatować dysk C na którym masz Windows’a to w tym momencie musisz go na nowo zainstalować:)

jeżeli będzisz chciał się zabrać za formatowanie to:

  1. ustaw w biosie bootowanie na CD-ROM (tzn poszukaj czegoś takiego jak first boot device i ustaw na CD-ROM) w różnych biosach jest to różnie określone ale myślę że dosyć podobnie

  2. zapisujesz ustawienia

  3. wkładasz płytkę z Windowsem i przechodzisz do instalatora w którym możesz sformatować partycje i postawić od razu na nowo system :stuck_out_tongue:

toś teraz poleciał ostro z koksem :x

żadnej partycji się nie usuwa, wystarczy zrobienie formatowania partycji na której ma być instalowany system.

jeśli nie masz pewności co do wiedzy w danym temacie to lepiej się nie wypowiadaj bo tylko kłopotów komuś narobisz #-o

El Pantito ,

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

tacyer

Na razie skasowałem posta. Następnym razem będzie znacznie gorzej :stuck_out_tongue:

I jeszcze jedna uwaga: formatowanie wymaże WSZYSTKO , co było na dysku C: (a także zawartość Moich Dokumentów i Pulpitu), więc sprawdź, czy czasem tam nie masz ważnych danych.