Jak zreinstalować Operę bez danych i ustawień?

Witam.

Potrzebuję przeinstalować przeglądarkę Opera v.16 , ale bez kasowania wszelkich danych prywatnych, ustawień, dodatków, rozszerzeń itp.

I nie bardzo wiem jak to się robi ? Help ! #-o

Chodzi o Operę 12.16?

Resetowanie ustawień przeglądarki

Tak wersja 16 - najnowsza beta jeszcze, bo ostatnia stabilna to jest 15. :slight_smile:

A więc z tym katalogiem Profilu użytkownika, który trzeba np. przeciągnąć na Pulpit lub dopisać to old_ i uruchomić ponownie Operę może być:

C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\Opera\Opera

czy:

C:\Program Files\Opera?

I jeśli tak, to już wszystko ?

Nie ma takiej Opery.

Kliknij O-> Opera informacje

Podałem Ci link do resetowania ustawień Opery na silniku Presto, masz taką wersję? To 12.16#1860

Czy tę “podobną” do Chrome?

Nie no oczywiście, że 12.16![-o<

Co jest jakoby podobne do Chrome ? :shock: Nieważne.

Czyli ten reset to de facto tyle co reinstalka ale bez usuwania personalizacji ?

Czy żadne dane prywatne nie zostaną usunięte ?

Nie, usunięte zostaną wszelkie ustawienia. Będą w tym “old”.

Nie wiem dlaczego chcesz przeinstalować, ale najpierw spróbuj Wyczyścić historię przeglądania.

O-> ustawienia-> “wyczyść historię…”. Nie zaznaczaj haseł.

http://prntscr.com/1f20i0

No tak, a mnie odwrotnie zależy właśnie na reinstalacji samej przeglądarki w stanie domyślnym, a na zachowaniu całej personalizacji na której mi zależy.

To wszystko po to, bo miałem infekcję typu adware, podmianę strony i wszystko już zostało wycięte, wyczyszczone po tym, lecz w Operze po odpaleniu ze skrótu w menu _ Start _ > Wszystkie programy wciąż obok Google wyskakuje mi wciąż ta podmieniona strona.

I nie wiem - pomyślałem, że może reinstalka bez danych prywatnych lub ostatecznie całkowita da ten efekt ?

Tylko czy bez usunięcia tych danych nie pozbędę się również tego ustrojstwa ?

Bo w tymże skrócie widzę w Element docelowy po głównej ścieżce jeszcze to co jest tym adwarem - czyli adres tego.

Rozumiesz po dezynfekcji, jeszcze to widzę. To chyba jakaś pozostałość.

Może wystarczy to po prostu usunąć wraz z tymi dwoma poniżej i już ?

Natomiast o dziwo w innych skrótach Opery - na Pulpicie oraz w katalogu Opera w C:Program Files w pliku opera.exe w ścieżce tego nie ma i po odpaleniu jest dobrze, startuje tylko Google.

Oprócz tego w katalogu na:

C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\ icons

znajdują się wciąż pewne dwa obiekty od tej infekcji. Systemowa wyszukiwarka to znalazła.

Usuwałem je już ręcznie, ale jakoś na nowo wracają tam.

strona-ladujaca-sie-przy-starcie-t538440.html

Ok., już usunąłem te dopiski będące pozostałościami po tym adware z tego skrótu, potem jeszcze dokładnie wyczyściłem komputer i rejestr specprogramami do tego celu, te dwa obiekty z folderu icons też ręcznie usunąłem i po restarcie widzę, że ostatecznie już jest dobrze, nic już się prócz Google nie wyświetla.

Ale skoro już o tym, to i tak chciałbym na przyszłość jednak także wiedzieć jak zreinstalować Operę bez utraty całej presonalizacji, nie tylko haseł ?

Bo np. w Chrome jest taka funkcja zaimplementowana i ja już z niej wiele razy korzystałem - czyli Chrome przed deinstalacją po prostu pyta się Czy chcesz zachować także dane prywatne czy też nie.

Pomoże ktoś, bardzo by mi na tym zależało, na pewno kiedyś przyda się.

Od siebie dodam, że gdzieś czytałem, że trzeba w tym celu skopiować najważniejsze foldery Opery lub przenieść je gdzieś i wkleić je z powrotem do nowej tej pobranej. Ale które i jak ?

Gdyby był jakiś może automatyczny sposób tak jak w Chrome podobnie ? :slight_smile:

W Operze trzeba zaptaszkować “Usuń moje dane użytkownika Opery”.

http://prntscr.com/1f9htr

Ach faktycznie chyba jest taka opcja przy deinstalacji Opery.

Tak rzeczywiście jest taka opcja także w tej wersji 12.16?

I proszę się nie dziwić, że o tym nie wiedziałem gdyż praktycznie odkąd zainstalowałem Operę nie reinstalowałem jej w ogóle, może raz, ale dawno i stąd zapewne ten brak wiedzy o tym. W przeciwnym razie na pewno bym o tym wiedział.

Jeśli chodzi o ten ptaszek w tej opcji, to chyba odwrotnie wydaje mi się - nie trzeba stawiać tam haczyka, żeby nie usuwać danych .

Tak, jeśli nie chcę usuwać ?

Tak.