Jak zreinstalować system z ukrytej partycji?

Witam. Mam problem. Otóż chciałem sobie zreinstalować system Windows 8.1 z ukrytej partycji, jednak nie wiem gdzie uruchomić taką reinstalację. Nie udało mi się, więc spróbowałem z nośnikiem i tutaj pojawia się problem - nie da się kliknąć przycisku Dalej, bo pisze, że nie można zainstalować na partycji o stylu GPT. Czytałem dużo w necie, ale porady mi nie pomogły, jak zmiana z UEFI na Legacy w BIOSie. Nie chcę kasować wszystkich partycji (w tym tych oryginalnych). Chciałbym po prostu umieć uruchomić reinstalację preinstalowanego systemu. OneKeyRecovery nie załatwia sprawy, bo naprawia się bez końca i restartuje nonstop, pisząc że nie idzie naprawić kompa. Niestety, te wszystkie problemy wyskoczyły potem jak już zdążyłem sformatować partycję systemową i teraz nie mam nic, czarny ekran przy włączeniu kompa :frowning: Proszę was o pomoc, co robić? Nie jestem komputerowym ekspertem. Posiadam laptop Lenovo G510.

Na początek zerknąłbym do instrukcji obsługi dołączonej do laptopa.

Już zaglądałem, uruchomiłem komputer z tego przycisku OneKeyRecovery ale instalator nie chce ruszyć i nie widzi tej ukrytej partycji, może dlatego że ta inna zwykła partycja systemowa C: została sformatowana zanim mi zaanonsował o niezgodności z GPT. Tego w instrukcji nie ma.

Skoro masz dysk w stylu GPT, a nie chcesz usuwać i na nowo dodawać wszystkie partycje, by całość była zgodna, to włącz UEFI (Secure Boot) i zrób format :slight_smile:

Nie chcę usuwać oryginalnych partycji recovery. Próbowałem już właczyć UEFI i format i dalej jest to samo, że niezgodność z GPT. Nawet jak tworze całkiem nową partycję to tez pojawia się ten komunikat.

Problem rozwiązany, pomógł mi użytkownik tosiekbu, za co serdecznie mu dziękuję. Niestety poszła cała tablica partycji.