Jak zresetować hasło administratora w konsoli odzyskiwania


(Patix 14) #1

Witam mam problem, ponieważ chce naprawić system xp i jak wchodzę w konsole odzyskiwania wyskakuje mi wpisz hasło administratora. Skąd je wziąć ? Pomóżcie proszę [-o<


(Longhorn2009) #2

Hasło to dotyczy wbudowanego, standardowo wyłączonego konta administrator. Jeśli nie zakładałeś dla niego hasła (choćby przy instalacji systemu) to wystarczy kliknąć enter. Gdy jednak podawałeś jakieś i nie pamiętasz to będziemy szukać sposobu aby skasować je.


(Patix 14) #3

Nie znam a gdzie je mogę sprawdzić ? [-o<


(Longhorn2009) #4

Odczytywanie hasła jest na tyle skomplikowane że prościej jest je skasować http://www.zs1.ostrowmaz.com/informatyk ... w%20xp.pdf


(Patix 14) #5

a jeżeli mój komputer się nie uruchamia to będzie działać to usuwanie ?


(Azi) #6

Jeżeli o nie instalator prosi to chyba widzi że jest ? :smiley: Hasło jest zapisywane (zakodowane) w rejestrze, instalator wykrywa poprzednią wersję windowsa i dlatego prosi o hasło. Po jego prawidłowym wpisaniu (z czym masz problem) dopiero uruchomi Ci się konsola. Longorn2009 Podał Ci najprostszą metodę pozbycia się hasła, potem można założyć nowe.


(Blackdaro) #7

Tak będzie działać . Bootowalny pendrive lub wypalona płyta z zestawem programów Trinity Rescue Kit , zakładka Run Trinity Rescue Kit 3.4 --->Windows password resetting.Można i tym to zrobić .Są zestawy naprawcze windows do instalacji na pendrivie lub DVD , i jednym z nich jest wymieniony Trinity.Możliwości tych zestawów są ogromne , przywrócą windows bez problemu,nawet jeśli nie masz nośnika z windows i nie działają klawisze funkcyjne odpowiedzialne za przywracanie systemu.