Jak zrestartowac bios bez bateri CMOS i włączania kompa

(Himmak5g) #1

Ostatnio postanowiłem z nudów pobawić się starym kompem ze strychu.

Jego parametry:

AMD Duron 800Mhz (8x100)

2x256MB

Ati Radeon 9600

Zasilacz jakieś 300W jaka firma.

No wiec chciałem go z nudów pokręcić i coś źle zrobiłem bo kompo się włacza ale nic się nie wyświetla. Monitor na 100% sprawny a p za tym nie ma tego charakterystycznego piknięcia podczas włączania się kompa.

Jak zrestartowac te ustawienia żeby były poprzednie. Baterii tam nawet nie ma wiec jej nie wyjmę.

(system) #2

Było już wiele razy. Tu jest taki poradnik viewtopic.php?f=7&t=267235

EDIT

Sorry nie doczytałem że chcesz to zrobić bez bateri CMOS i włączania kompa. To sie chba nie da no chyba jeżeli zostawisz kompa długo i bateria sie sama rozładuje :stuck_out_tongue: Ale to troche potrwa :wink:

(Himmak5g) #3

No to jka mam wrócic do poprzednich ustawień tak zeby działał. Tam baterii w ogóle nie było jak go kręciłem.

(system) #4

Musi być bateria na płycie głównej spójrz w ten link co podałem.

(XMan) #5

A jak chcesz odpalić kompa bez baterii ??

Kup odpowiednią baterję, włóż i po sprawie... :slight_smile:

(Himmak5g) #6

Aha. To ja myslałem co innego.

(XMan) #7

Sprawdż czy nie masz spuchniętych kondensatorów :

Temat : viewtopic.php?f=19&t=247081&start=0

(Seba86mu) #8

Himmak5g , jeżeli Twoja płyta główna nie posiada baterii, to możesz zresetować BIOS zworką CMOS (opis w linku podanym przez galka91 ). Rozumiem, że miejsce na baterię jest, tylko nie ma baterii ?

Nie musisz nawet tego zworką robić. Po prostu wyłącz komputer, wyłącz listwę (tak aby było odcięte zasilanie od zasilacza) i odczekaj ok. 30 minut.

Po tym czasie uruchom komputer.

(Tomek Kulig) #9

najlepiej bedzie jak wyciagniesz zworke i przełączysz na dwa piny obok a pozniej po 30 sek wkladasz do pozycji wyjsciowej :smiley:

(Himmak5g) #10

tylko ze ta płyta główna jest taka stara że nie moge tam nic znaleźc a bateri na prawdę nie było i nie ma a sie włączał.