Jak zrestartować Gimpa

Witam.Od niedawna korzystam z Gimpa,ale przyszedł mój młodszy kuzyn,który też chciał pobawić się tym programem i chyba coś mi pokręcił,bo np.

przechwytywaniewtrybieppj.jpg

Gdy wybieram narzędzie zaznaczenie kiedyś z tego co pamiętam projektowanie,edycja.Teraz tego nie ma,dlaczego?

Nawet gdy wrzucę już jakiś obrazem nie wyświetlają mi sie te opcje.

Dodatkowo zniknął mi pasek z kanałami,warstwami,ścieżkami.Kiedyś otwierałam go w ten sposób

http://img705.imageshack.us/img705/4846 … biepog.jpg

Teraz znowu nie mogę go włączyć,bo sie zwyczajnie nie wyświetla.Dlaczego?

Próbowałam ściągnąć od nowa Gimpa i zainstalować,ale otwiera sie znowu z bieżącymi ustawieniami.Dlatego też chciałabym zrestartować ten programik.

Bardzo proszę Was o pomoc.Jak to zrobić?Szukałam w ustawieniach i w google,ale nie wiele się dowidziałam,pozdrawiam forumowiczów i dziękuję z góry za pomoc.

Domyślam się, że masz na myśli resetowanie ustawień Gimp-a… Więc przejdź do Edycja/Preferencje. W dolnej części okna kliknij przycisk “Resetuj”. Aby przywrócić “ustawienia fabryczne” Gimp-a w Windows, należy usunąć katalog .gimp-2.6 z ustawień systemowych: Documents and Settings\nazwa_użytkownika.gimp-2.6 (lub inna wersja). Po ponownym uruchomieniu Gimp-a zostaną załadowane ustawienia domyślne.

A post was split to a new topic: Resetowanie ustawień Gimpa