Jak zrestartować komputer?


(Czikula2) #1

Mam poważny problem - usunęły mi się wszytkie programy i dokumenty z komputera (na skutek dużej ilości wirusów). Pojawia mi się komunikat, że trzeba zrestartować system. Ale jak to zrobić? (Mam Windowsa XP)


(and1981) #2

Chyba zresetować komputer a nie system :slight_smile:


(-=RaFaL=-) #3

Chyba mu chodzi o sformatowanie windowsa.


(Czikula2) #4

Nie wiem czy to chodzi o system czy o komputer - nie znam się i nie rozumiem angielskiego. Ale problem jest poważny - mój antywirus nie radzi sobie z wirusami, które uszkodziły mi cały dysk C. Wszystkie programy i dokumenty poznikały i nie da się ich odzyskać. A ciągle wyskakuje mi napis, że trzeba zrestrartować. Jak to zrobić? Proszę, pomóżcie, zanim cały komputer mi się popsuje.


(system) #5

Pokaż ten komunikat w oryginalnym brzmieniu!


(Piotrkijak) #6

Proste, ściągają rzekome cracki, keygeny i uruchamiają je pomimo ostrzeżenia, że plik jest zainfekowany, bo dobrze wiedzą, że nawet jak nie jest zainfekowany to i tak antywirus stwierdzi. Do tego włażą jeszcze na strony XXX i efekt gotowy...

Czika2, pewnie złapałeś salty, albo viruta. Oba wirusy właśnie infekcją pliki na dysku i w końcu doprowadzają do uszkodzenia Windowsa. Widzę, że Twoja wiedza informatyczna polega tylko na tym jak włączyć, wyłączyć komputer, ewentualnie jak korzysta się z internetu, tak więc dla Ciebie nie ma innego wyjścia, jak zaniesienie komputera razem ze wszystkimi sterownikami do serwisu, poproszenie o sformatowanie wszystkich partycji(niestety jest to konieczne, bo jeżeli pliki sa też zainfekowane na pozostałych partycjach, to jak je uruchomiasz, infekcja naawróci się) i wgranie Windowsa. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w mieście kolega płacił 50 złotych za zainstalowanie systemu.

-- Dodane 02.04.2011 (So) 8:33 --

Ewentualnie popytaj kolegów, może ktoś będzie na tyle wtajemniczony, że zrobi Ci to taniej, albo nawet za friko.