Jak zrobic aby graly tylnie glosniki w 5.1

Witam mam glosniki 5.1 Creative i chcialbym aby w winampie i w filmikach na youtube graly tez tylnie glosniki(jak tego dokonac ?).

Jak mialem przed formatem (tydzien temu robilem format) to na winampie graly 4 glosniki 2 przodnie i 2 lewe, teraz graja tylko 2 przodnie na winampie :confused: to samo na youtube tylko 2 przodnie graja.

Mam zainstalowany troche starszy kodek FFDSHOW w kompie to w filmach graja mi 2 przodnie i 2 tylnie glosniki(za to jak puszcze muzyke w windows media player 11 to tez graja 4 glosniki), ponadto wszystkie 4 glosniki graja jeszcze na emulatorze Visual Boy Advence, Epsxe, ZSNES, i przed formatem graly tez w normalnych grach komputerowych. Teraz niewiem czy graja wszystkie 4 w normalnych grach bo akurat niemoge tego sprawdzic :confused:

PS: Dodam jeszcze ze przed formatem niezmienialem zadnych opcji w systemie wszystko bylo ustawione standardowo i nadal jest :wink:

Jaką masz kartę dźwiękową i jaki system operacyjny?

Staret -> Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> wyskoczy okienko dajesz zaawansowane -> zakładka Głośniki -> i tu Ustawienia głośników, rozwijasz to i dajesz Głośniki Systemu Surround Sound 5.1 i mają chodzić :stuck_out_tongue: tak zrobić na Xp-ku a na innych pewnie też podobnie :slight_smile:

Mam system windows xp sp2 i karte dzwiekowa C-Media costam 6kanalowa. Wczesniej niemusialem nic przestawiac tak jak pisze lasio08 a bo dzialalo, ja tylko chce to zrobic w youtube i winampie bo na wideo i w grach normalnie gra mi na te wszystkie 4 glosniki i nieczuje zeby to byly effekty Surround to poprostu tak jakby dzwiek byl dublowany i wysylany na tylnie glosniki.

Nie wszystkie gry i playery obsluguja dzwiek surround wiec czasami bedzie po prostu takie poszerzone stereo :stuck_out_tongue:

no i ja wlasnie daze do tego jak to nazwałeś “poszerzonego stereo” jak to zrobić zeby mi to gralo na winampie i na youtube ? bo jak narazie to muzyki musze sluchac w WMP 11 >.>

Jak masz zainstalowane oprogramowanie od Creative to:

wejdź w ustawienia “Creative EAX settings” zakładka CMSS 3D i tam zaznacz: Enable CMSS 3D Surround

Ja niemam karty dziekowej Creative tylko karte cmedi CMI8738/C3DX

Może są dostępne jakieś wtyczki do winampa więcej nie potrafię Ci pomóc :frowning: