Jak zrobić, aby nie było widać podkreslenia pod linkiem?

Witam !!

Jak w temacie: Jak zrobić, aby nie było widać podkreslenia pod linkiem ??

I tak przy okazji spytam się jeszcze jak wziąść skrypt (dzisiaj jest: data, dzien tygodnia) do lewej ?? Bo jak biore

skrypt

to mi się bierze do lewej, ale taki pasek graficzny (na którym znajduje się dzisiaj jest…) rozdawaja się !!

Prosze o pomoc

Pozdrawiam Piotrek

Jeżeli chcesz aby każdy link był bez podkreślenia tj. odwiedzany, nie odwiedzany, kliknięty itp. to do arukusza styli trzeba dodać dla parametru a styl text-decoration i ustawić go na none. Poczytaj sobie:

:arrow: http://www.kurshtml.boo.pl/style/pseudoklasy.html

Co do drugiego problemu to pokaż ten skrypt i gdzie chcesz go w kodzie (na stronie) umieścić. :?

To jest ten skrypt :

  1. no ładny skrypt i co mam sobie z tym zrobić?

daj css’a bo sam div nic nie daje.

  1. ja zaczynałem w notatniku, w sumie nie żałuje.

ej jak narazie nie znasz się expert na HTML to weź na MS Office FrontPage cos się poducz :slight_smile:

Ty !!

Hi

Pomoge Ci z tym pierwszym.

Wpisz cos takiego pomiedzy

href='style.css' tutaj sciezka dostepu do pliku ze zdefiniowanym formatowaniem twoich linkow (w tym przykladzie masz plik style.css umieszczone w miejscu gdzie bedzie Twoj dokument html

type='text/css'>

Otworz notatnik i wpisuj:

//odpowiada za link normalny

a:link {


text-decoration: none;

}


//odpowiada za link odwiedzony

a:visited {


text-decoration: none;

}


//odpowiada za link najechany myszka

a:hover {


text-decoration: none;

}


//odpowiada za link wlasnie wcisniety

a:active {


text-decoration: none;

}

Zapisz ten dokument jako style.css

I to na tyle.

Tak dla zabawy mozesz sobie sciagnac program TopStyleLite bedzie Ci pomagal robic style.

Pogoogluj sobie jeszcze o stylach.

i powycinaj moje komentarze z kodu.

Pozdr.

MGk

skrypt

tak sie nie zapisuje tylko

polecam http://www.kurshtml.boo.pl poza tymznajdziesz też jak robic linki kolory podkreslenia sprubuj w różnych przegladarkach dzialajo ruznie w szczegolnosci opera i ie nescape