Jak zrobić aby "Num Lock" włączał się przu urucham

Jak włączyć/zrobić aby Num Lock włanczał się przy uruchamianu Windowsa. W jednym się uruchamia a w drugim nie.

Rzuć okiem TUTAJ

A może mi ktoś to wyjaścnić po ludzku. Proszę !!

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale rzuć okiem tu:

http://www.computerhope.com/issues/ch000792.htm

Mam tak i nawet o zalogowaniu “gó…” daję.

Chodzi aby przy uruchamaianiu już przy logowaniu gdy trzeba podać hasło

Otwórz notatnik i wklej

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard]

"InitialKeyboardIndicators"="2"

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

:slight_smile:

Nie zczaiłem cię z tym końcem!! Powtórzyłbyś po Polsku!! :?

b57f17008275c957m.jpg

PPM na powstały plik scal z rejestrem potwierdzasz restart

lub

dwa razy klik na powstały plik potwierdzasz restart

:slight_smile:

to nic nie dało

Wątpię kolego… sprawdzałeś aby?

to nic nie daje. może ma ktoś jakiś pomysł??

BuBu002 - Pobierz TEN plik. Rozpakuj go.Po rozpakowaniu otrzymasz plik XP_Numlock.exe. Uruchom go klikając dwukrotnie na jego ikonie. Prgogramik sprawdzi status klawisza NumLock i pozwoli Ci go zmienić. Zmiana spowoduje korektę wpisu w rejestrze i zmianę statusu tego klawisza przy logowaniu.

Ponowne uruchomienie programiku pozwala na kolejną zmianę statusu tego klawisza.

To czy klawisz NumLock ma być aktywny (świecić się) czy nie przy starcie komputera ustawia się w biosie.

Dobra, mam ustawione w biosie NumLock jako “On” czy to nie może być tak, że mam 2 systemy i, że ja chodze jako na 2 systemie operacyjnycm. (instalowałem go jako drugi) !!

Tak może być tak że BIOSie masz ustawione na ON i jak włączysz komputer to się powinien świecić… jeśli w trakcie wczytywania systemu zgaśnie (np. tuż przed logowaniem - będzie widać) to znaczy że system wtrącił swoje 3 grosze i musisz zmienić w systemie, np. programem polecanym przez kolegę…

zainstalowałem tamtego programika ale wciąż nic. NASERIO!! Przez tą klawiaturę numeryczną musiałem już kilka razy pisać komentarze i newsy (na mojej stronce) od nowa!!

:smiley: Jeden klawisz i takie problemy? Co on tak Ci przeszkadza? Zerknij zawsze na kontrolkę zanim zaczniesz pisać…

Ja mam klawiature bez kontrolki. Mam tylko w tray’u. a mam ją schowaną bo zadużo miejsca zajmują mi