Jak zrobić aby podczas startu była wywoływana komenda?

Witam mam problem z moim wifi - zainstalowałem przez ndiswrappera jednak co uruchomienie musze wywołać komende

modprobe ndiswrapper

Która aktywuje wi-fi, jednak potrzebuje aby to było automatycznie robione, podczas startu.

sudo gedit /etc/modules

na końcu dopisz:

ndiswrapper

Jaka dystrybucja? W Ubuntu polecam prawym przyciskiem myszy na pulpit i utwórz aktywator. Potem możesz łatwo temu plikowi nadać właściwości autostartu.

posiadam Fedore 11

Dodane 13.11.2009 (Pt) 21:34

nie posiadam takiego folderu czy pliku szukałem przez program mc, gdy chce wykonać to w termialu woła hasło roota, gdy go podaje pisze że złe, gdy w konsoli wpisuje to wywala błąd.

Co dokładnie tam wpisać? wpisałem komende, ale nie wykonuje jej.

Jeżeli chodzi o ndiswrappera, to wduś w konsoli:

sudo ndiswrapper -m

Po tym poleceniu powinien się sam ustawić tak, żeby ładował swój sterownik zamiast natywnego przy starcie systemu.

Hmm, nie wiem u mnie wszystko od zaraz się włącza. Może weź opcję “Program w terminalu”. A tak ogólnie się spytam to czy podczas wydawania tej komendy do wi-fi musisz zalogować się na konto roota?

Faktycznie, bez praw roota też można odpalić tą komendę wyżej. Kiedy pisałem, to miałem wątpliwości co do tego, a nie chciało mi się tego sprawdzać w terminalu, w związku z czym pomyślałem, że chyba lepiej mu nadać te prawa roota, niżeli miałby się potem pluć o ich brak.

Krótko mówiąc nargoriel, możesz odpalić bez sudo:

ndiswrapper -m

Teraz widzę, że to pytanie o roota nie było skierowane w moją stronę, sor.

ndiswrapper -m

załatwił sprawe, dzięki.