Jak zrobić, aby ukryty folder był widoczny

Witam

Mam problem każdy folder, który ukryje znika bezpowrotnie nawet kiedy ustawie w opcje folderów w menu widok, żeby pokazywał ukryte foldery.

Mogę się dostać do folderu.

Załóżmy że folder jest pod c:\cos tam\folderNr1 Jesli ukryje folderNr1 jedynym sposobem abym się do niego dostał jest wpisanie w przeglądarkę c:\cos tam\folderNr1.

Proszę o pomoc

Robisz tak: Panel sterowania ->Opcje folderów->Widok->Pokaż ukryte pliki, foldery ?.

Ta metoda powinna zadziałać ale jeśli nie działa to znaczy że masz wirusa który powoduję że nie da się włączyć wyświetlania ukrytych.

Wiem że takie wirusy istnieją bo sam jakiś czas temu z takim walczyłem a infekcję złapałem poprzez podłączenie zarażonego pendriva.

Jeśli nie możesz wyświetlić ukrytych to najpierw użyj USBFix (przy podłączonych wszystkich pendrivach; opcja Vaccinate) a potem zrób skan OTL według tej porady: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p1170959

Użycie USBFix zalecam nawet jeśli nie masz wirusa bo zabezpiecza on przed wgrywania się wirusów opartych o autorun.inf

reos chyba nie czytałeś mojego postu

scripter czy ten program nie jest do naprawy usb?

Odznaczenie ukrywania chronionych plików systemu operacyjnego.

Wklej do nowego tekstowego:

Zapisz jako fix.reg > dodaj do rejestru

pawel500 , nazwa faktycznie może tak sugerować ale to nie zupełnie prawda.

Tu masz opis: http://www.instalki.pl/programy/downloa … sbFix.html

Chodzi mi głównie o tą jego funckję:

Podczas tej operacji jest też automatycznie usuwany plik autorun.inf z wszystkich dysków i pamięci przenośnych którego obecność na nich jest zwykle wynikiem infekcji.

Co prawda istnienie tego foldera nie zabezpiecza defakto przed wgraniem się wirusa ale dzięki temu wirus ten nie odpali się automatycznie z chwilą podpięcia dysku/pamięci do komputera a jedynie gdy ktoś ręcznie odpali zarażony plik.

Łukash zrobilem jak powiedziałeś, ale to nie pomogło.

scripter użyłem USBfix ale niestety, nadal foldery które były ukryte nie pokazują się.

Pomocy może jakies inne propozycje?

Dlaczego chcesz innych propozycji, skoro nie zastosowałeś się do jednej z najważniejszych. Daj log z malwarebytes, usbfix, oraz otl :slight_smile:

drobok masz rację :slight_smile:

Ale w sumie miałem tego wszystkiego dosyć ściągnałem sobie combofixa i wszystko naprawił :slight_smile:

więc wątek uważam za zamknięty :slight_smile: