Jak zrobić, aby w mp3 słuchać zagranicznego radia?

Mam mp3 sansa clip i zastanawiam się czy da się coś zrobić, aby słuchać zagranicznych stacji radiowych będąc w Polsce?

Zakup nowego sprzętu (np. nowej mp3) tez potencjalnie wchodzi w grę.

Hej,

A jak chcesz słuchać radia, w którego zasięgu po prostu nie jesteś? Ewentualnie zostają więc radia internetowe…

Pozdrawiam,

Dimatheus

w sansa clip posłuchasz tylko podcastów - czyli audycji radiowych nagranych w mp3 - możesz je sobie pobrać na komputer, przegrać na odtwarzacz i posłuchać. Jest tego (podcastów) w necie bardzo dużo - jeżeli chodzi o jęz. angielski, to z czystym sumieniem mogę polecić podcasty z bbc:

http://www.bbc.co.uk/podcasts

jest tam tego od zarąbania i generalnie bardzo dobrej jakości (realizacja, treść i brak reklam) - ja prenumeruję kilka podcastów z bbc world service - naprawdę najwyższy poziom dziennikarski i techniczny.

pozdrawiam

Zagramanicznego radia “na żywo” posłuchasz tylko w odtwarzaczach z możliwością podłączenia do netu przez wifi lub 3g - czyli najczęściej telefonach. Ja używam nokii n8 - tylko trzeba pamiętać, że godzina słuchania radia przez net to około 20-40 Mb transferu (zależy od jakości).

A teraz są takie techniczne hokus-pokus, więc myślałem, że to jest do przeskoczenia :).

Oczywiście, wiem, że są podcasty, ale to trzeba przygotować i poświęcić temu czas, a czasu zwykle brakuje.

Tak samo do przeskoczenia jak z 126p zrobić rakietę :wink:

Jakim sposobem chcesz odbierać sygnał radiowy, który nie dociera do naszego kraju? Jak pisali poprzednicy, pozostaje Ci tylko nagrać audycję radiową na mp3 bądź pobrać gotowe materiały, jeśli stacja radiowa takie publikuje.