Jak zrobić aktywny przycisk w menu napisany w java scrypt

Otóż może zrobienie samej funkcji nie było by problemem ,ale u mnie guziki zmieniają swỏj kolor poprzez przesunięcie .

Wykorzystana jest funkcja najechania myszki na dany odnośnik i wtedy on zmienia swoje parametry położenia czyli :

$(function(){


	$('#nav a')

		.css( {backgroundPosition: "0 0"} )

		.mouseover(function(){

			$(this).stop().animate({backgroundPosition:"(0 -250px)"}, {duration:500})

		})

		.mouseout(function(){

			$(this).stop().animate({backgroundPosition:"(0 0)"}, {duration:500})

		})

});

I teraz pytanie co zrobić aby jeden z

odnośników był niejako cały czas aktywny ,miał zmienione położenie.Próbowałem przypisać klasę w css i zmienić jemu tak wartosć ale nie działa .

Daj jeszcze kod HTML, bo nie bardzo wiem jaki element ma id #nav (najlepiej jsfiddle)

[code]#nav ul {list-style:none; margin:0; padding:0; float: right;; } #nav li {list-style:none;float:right;;width:130px;margin:0;padding:0;text-align:center;margin-top:px;} li a {font-size: 1em ; font-family: ubuntu; font-weight: bold; display:block; padding:12px 10px; height:20px; color:#FFF; text-decoration:none; border-right:1px solid #FFF; } #nav li a {background:url(bg3.jpg) repeat 0 0;} #nav li a:hover, li a:focus, li a:active {background-position:-150px 0;} #nav a {background:url(bg3.jpg) repeat 0 0;} }

Przy założeniu, że classa lewli oznacza element, który ma być “niejako cały czas aktywny” wystarczy tak przerobić js:

Dzięki wielkie : ) problem rozwiązany . : )