Jak zrobić animacje z obrazka zdjęcia

Witam mam “mały” problem mianowicie nie mam zielonego pojęcia jak "animować zdjęcie już wyjaśniam o co dokładnie mi chodzi mianowicie mam bardzo duży obrazek 750 na 23764 pixeli i chcę go animować aby to wyglądało tak jak na tym filmiku

próbowałem w camtasia studio 8 ale z niewiadomych dla mnie przyczyn obrazek jest strasznie nieostry tak jak by był powiększany z małego rozmiaru . I w jakim programie to zrobić jeżeli da się w camtasi to proszę o napisanie w jaki sposób tego dokonać .

Hej,

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak szybko przesuwa się obrazek - im szybciej, tym nieostrość może być większa - oraz na końcowy format i jakość materiału - im mniejszy bitrate oraz rozdzielczość, tym większy brak ostrości.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po całej nocce udało mi nauczyć jak zrobić te “przesunięcia” teraz tylko pytanie dlaczego camtasia ten duży obrazek wyświetla z taką słabą ostrością http://img27.imageshack.us/img27/7365/r6eh.jpg a z miejszym wygląda normalnie http://img209.imageshack.us/img209/4056/uzs5.jpg kliknijcie w obrazek aby zobaczyć cały

Hej,

Z jednej strony może to zależeć od jakości wyjściowej materiału. Dalej nie napisałeś, do jakiego formatu kodujesz materiał, z jakim bitrate’em i w jakiej rozdzielczości. Z drugiej strony może to być automatyczny mechanizm dostosowywania rozdzielczości materiału. Może więc spróbuj podzielić obrazek na kilka mniejszych części i wtedy sprawdź, jak wygląda wyrenderowany materiał końcowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wiecie co zrobiłem filmik proszę obejrzyjcie go w nim wszystko tłumacze o co mi chodzi i myślę że nie będzie żadnych niedomówień

Hej,

A co z tym?

Próbowałeś?

I kwestia trzecia - na filmie cały czas pokazujesz podgląd, a ten najczęściej specjalnie jest w niższej jakości. Spróbuj wyeksportować materiał do pliku i wtedy oceń, czy jakość jest zła, czy też nie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przepraszam,że się wtrącam ale wydaje mi się,że to jest najlepsze wyjście.Proporcja 1:30 jest za duża i nie wszystkie programy dają sobie z nią radę a już na pewno nie CamtasiaStudio.Możesz to zrobić bezproblemowo w Photoshopie (zapis animacji w .mp4 bo plik .gif wyjdzie ogromny) lub w Adobe After Effects.Do Camtasia musisz pociąć obrazek na kawałki (np.750x1500) i złączyć w całość podczas animowania.Kłopotliwe ale skuteczne.Zresztą Camtasia nie jest najlepszym wyborem do tego rodzaju animacji.

Dobrze to w jakim programie proponujecie?

Napisałem.

A takie pytanie Photoshop obsługuje ścieżki dzwiękowe ?

Wersja CS6 tak.

Ja posiadam Adobe photoshop elements 8.0

Dodane 09.08.2013 (Pt) 20:52

Dobrze ostatnie pytanie jak to zrobić w Adobe After Effects proszę o jakiś poradnik jeżeli byłby ktoś tak miły i nagrał go tak jak ja nagrałem pytanie? albo opisał to krok po kroku łopatologicznie ponieważ jeszcze nie ogarnołem tego programy ponieważ jest on bardzo rozbudowany .