Jak zrobić aniomowanego gifa z filmiku w Animation Shop 3


(Evvenement) #1

Ostatnio ściągnałem Animation Shop 3 (zdaje sie trial). Szukałem na necie informacji na ten temat jednak albo są nie szczegołowe albo przedstawiają robienie gifów jedynie z obrazów.

Mam króki wycinek z filmu i chciałbym z niego zrobić gifa. W jaki dokładnie sposób (krok po kroku mam postepować). Z naciskiem na jego wielkośc, szybkośc przewijania klatek itd)

Tylko prosze mi nie dawac linków z neta bo sam szukałem informacji na ten temat, jednka bez rezultatu.

Sam próbowałem na ślepo się nie pobawić i albo gif nie chodził lub tylko do połowy, lub bardzo powoli się przewijał itd...

ps. pewno mógłbym iśc na łatwizne i poporsić kogoś aby mi go zrobił, jednka wole sam sie nauczyć.


(Cobra000) #2

Jeżeli chcesz z filmu zrobić gif, to dlaczego nie skorzystasz z konwertera formatów? W zależności jakie rozszerzenie ma twój film wpisz w google:

rozszerzenie to gif converter. Powinno coś znaleźć, jeżeli nic ciekawego nie znajdzie podaj jakie rozszerzenie ma twój film.


(Evvenement) #3

To jakie rozszerzenie ma filmik jest bez znaczenia bo moge je zmienic w każdej chwili. Poporstu mam ten program i chciałbym aby ktoś mnie nauczył na nim robić gify z filmików. Co do tego konwertera, to prawdę mówiac nie wiem o co Ci chodzi? :expressionless:


(Cobra000) #4

Tak jak z wav'e można zrobić mp3 (użyć narzędzi kompresujących itp), tak jak z bmp można zrobić jpg (używając narzędzi kompresujących), tak z filmu można zrobić gif. Zmiana rozszerzenia polega tu nie tylko na zmianie rozszerzenia pliku, chodzi o zmianę struktury pliku, przejście z jednego standardu do drugiego, takie sobie ot zmienianie rozszerzenia jest sprzeczne z logiką ponieważ 'oszukujesz' wtedy program który odtwarza plik [tak jakbyś dał komuś do ubrania skarpetki z naklejką(rozszerzeniem) 'rękawiczki' - może pasować, nie musi!!], konwertery 'do gif' należy szukać odpowiednie dla źródłowego TYPU (*który definiuje rozszerzenie) pliku. w google możesz wpisać tak: rozszerzenie to gif freeware - i coś znajdzie :slight_smile:

p.s. Ze skarpet można zrobić rękawiczki używając igły i nitki (KONWERTERA)

Pozdrawiam.


(Evvenement) #5

Nie po to instalowałem ten program do tego celu aby używać jakiegoś innego...

OKi, ale dzieki za zainteresowanie.


(grandpajanek) #6

Evvenement rzeczywiscie AS3 nie za bardzo nadaje się do tego rodzaju animacji jakkolwiek aby uniknąć dużego pliku gif możesz spróbować wyciąć np.co trzecią klatkę filmu (zaznaczasz wszystkie klatki i wchodzisz w opcję Animation>Cull animation).

Darmową wersję AS3 i sporo tutoriali znajdziesz tutaj:

http://www.psp-pomoc.com/wdj2/animacje.html