Jak zrobić aniomowanego gifa z filmiku w Animation Shop 3

Ostatnio ściągnałem Animation Shop 3 (zdaje sie trial). Szukałem na necie informacji na ten temat jednak albo są nie szczegołowe albo przedstawiają robienie gifów jedynie z obrazów.

Mam króki wycinek z filmu i chciałbym z niego zrobić gifa. W jaki dokładnie sposób (krok po kroku mam postepować). Z naciskiem na jego wielkośc, szybkośc przewijania klatek itd)

Tylko prosze mi nie dawac linków z neta bo sam szukałem informacji na ten temat, jednka bez rezultatu.

Sam próbowałem na ślepo się nie pobawić i albo gif nie chodził lub tylko do połowy, lub bardzo powoli się przewijał itd…

ps. pewno mógłbym iśc na łatwizne i poporsić kogoś aby mi go zrobił, jednka wole sam sie nauczyć.

Jeżeli chcesz z filmu zrobić gif, to dlaczego nie skorzystasz z konwertera formatów? W zależności jakie rozszerzenie ma twój film wpisz w google:

rozszerzenie to gif converter. Powinno coś znaleźć, jeżeli nic ciekawego nie znajdzie podaj jakie rozszerzenie ma twój film.

To jakie rozszerzenie ma filmik jest bez znaczenia bo moge je zmienic w każdej chwili. Poporstu mam ten program i chciałbym aby ktoś mnie nauczył na nim robić gify z filmików. Co do tego konwertera, to prawdę mówiac nie wiem o co Ci chodzi? :expressionless:

Tak jak z wav’e można zrobić mp3 (użyć narzędzi kompresujących itp), tak jak z bmp można zrobić jpg (używając narzędzi kompresujących), tak z filmu można zrobić gif. Zmiana rozszerzenia polega tu nie tylko na zmianie rozszerzenia pliku, chodzi o zmianę struktury pliku, przejście z jednego standardu do drugiego, takie sobie ot zmienianie rozszerzenia jest sprzeczne z logiką ponieważ ‘oszukujesz’ wtedy program który odtwarza plik [tak jakbyś dał komuś do ubrania skarpetki z naklejką(rozszerzeniem) ‘rękawiczki’ - może pasować, nie musi!!], konwertery ‘do gif’ należy szukać odpowiednie dla źródłowego TYPU (*który definiuje rozszerzenie) pliku. w google możesz wpisać tak: rozszerzenie to gif freeware - i coś znajdzie :slight_smile:

p.s. Ze skarpet można zrobić rękawiczki używając igły i nitki (KONWERTERA)

Pozdrawiam.

Nie po to instalowałem ten program do tego celu aby używać jakiegoś innego…

OKi, ale dzieki za zainteresowanie.

Evvenement rzeczywiscie AS3 nie za bardzo nadaje się do tego rodzaju animacji jakkolwiek aby uniknąć dużego pliku gif możesz spróbować wyciąć np.co trzecią klatkę filmu (zaznaczasz wszystkie klatki i wchodzisz w opcję Animation>Cull animation).

Darmową wersję AS3 i sporo tutoriali znajdziesz tutaj:

http://www.psp-pomoc.com/wdj2/animacje.html