Jak zrobić automatycznie uruchamiający się komputer?

Witam!

Posiadam w domu kilka laptopów (pracujących na Windows 7 + jeden na viście) oraz jednego PC pracującego na Windows xp i viście. Postanowiłem zrobić z niego serwer drukujący dla tylko komputerów z sevenem i jednym z vistą. Wszystko ładnie działa, ale mam jeden, malutki problem - komputer musi być cały czas uruchomiony (bo jakżeby inaczej?) zatem mam pytanie - jest możliwość, aby uruchamiał się on wtedy, kiedy ktoś prześle dokument do druku? Chodzi dokładnie o to, aby na co dzień był w swego rodzaju uśpieniu (bo hałasuje trochę) i budził się z niego na czas drukowania i jakieś 10 minut po nim - ponownie się usypiał. Istnieje taka możliwość?

Pozdrawiam!

@Edit: Próbowałem też ustawić uruchamianie komputera przez myszkę i(lub) klawiaturę - klawiaturowo działa pięknie (ale to nie zda egzaminu, bo jest ona przewodowa), zaś dzięki myszce już nie działa tak jak należy. Znaczy w ogóle nie działa - coś jest nie tak z portem. Zarówno mysz i klawiatura jest na USB - użyłem więc przejściówki dla myszki i nie działa. Świeci tylko laser, a kursor ani drgnie. Użyłem tej samej przejściówki ale do portu z klawiaturą - klawiatura działa pięknie i uruchamia komputer. Wie ktoś dlaczego? Pomyślałem, że mógłbym dać na dół myszkę (zasięg ma dobry - da się sterować będąc na pierwszym piętrze. Sprawdzałem) i by sobie odpalali komputer - niestety. Co może być tego przyczyną?

Jedyny sposób to Wake On LAN o ile mobo obsługuje. Jak to wszystko zepniesz w całość to twoja głowa :slight_smile: Choć myślę, że po przesłaniu zadania powinien się obudzić.

Lecę do biosa.

______

Niestety nie posiadam opcji Wake On LAN.

No to nic nie zrobisz. Nie każda mysz bezprzewodowa jest w stanie wybudzić komputer. Nie lepiej kupić print serwer?

http://allegro.pl/tanio-print-server-ed … 36992.html

dobra oferta :]

Może i lepiej, ale moje rozwiązanie jest tańsze - aktualnie nie mam za co kupić print serwer.