Jak zrobić autostart Teamspeak 3 serwer

Witam

Posiadam działający serwer Teamspeak 3 z licencją non profit.

Aktualnie do dziś serwer działa jako root (wiem że to zły pomysł) uruchamiany ręcznie przez ssh w razie restartu serwera (np. aktualizacje linuxa)

 

Chciałbym zapytać jak wykonać autostart teamspeak po restarcie serwera (chyba to się robi w systemd z tego widziałem w google, ale nie ogarniam tego) i jak go przenieść aby działał jako użytkownik np. ts3. Na Serwerze działa ubuntu server 14 64bit.

 

W razie potrzeby więcej informacji chętnie napiszę co potrzeba.

PS. da się też w jakiś prosty sposób wykonać autostart serwera minecraft?

W Ubuntu 14 jest upstart a nie systemd

Całość konfiguracji jest tutaj: http://forum.teamspeak.com/threads/68553-upstart-init-scripts

Serdecznie dziękuje za link ale w międzyczasie poradziłem sobie inną metodą. po prostu dodałem wpis do crontab. Dla przyszłych zainteresowanych piszemy crontab -e  otworzy nam się edytor, dodajemy w nim wpis:

*/5 * * * * cd /home/nazwa_użytkownika/folder_z_serwerem_TS/ && ./ts3server_startscript.sh start

gdzie 5 oznacza co ile minut cron będzie sprawdzał czy nasz serwer działa jeśli nie uruchomi go ponownie

zapisujemy plik, jak nam się pojawi: crontab: installing new crontab 

Wiem że to nie jest zbyt estetyczne ale jest proste i działa. jeśli jest to jakoś niebezpieczne lub coś źle zrobiłem to mile widziane info.