Jak zrobić backup zainstalowanych aplikacji na Androidzie

Cześć,

 

Korzystam z tabletu Pentagram Tab 7.6, służy mi od jakiś 2 lat. Przerzuciłem się teraz na coś większego i chciałbym przerzucić dane z aplikacji z jednego urządzenia na drugie. Ściągnąłem do tego celu aplikacje Helium, niestety był problem ze sterownikami i podłączając tablet do komputera aplikacja zainstalowana na komputerze nie odpowiadała, a na stronie producenta nie ma sterowników do mojego tabletu. Wyczytałem, że płatna wersja premium tworzy backup w chmurze, idąc na łatwiznę zakupiłem aplikacje z myślą że wszystko zrobię w chmurze, niestety wersja premium też wymaga połączenia z komputerem. Dalej ściągnąłem program Super Backup, wrzuciłem kopie na kartę pamięci i wrzuciłem w drugie urządzenie, ale tam niestety program nie widzi swoich kopi. Czy ktoś mam pomysł w jak prosty sposób przenieść dane z jednego urządzenia na drugie? Może być za pomocą płatnych aplikacji.

 

Zainstaluj sobie Lucky patcher

Zrób kopie aplikacji wraz z danymi (możesz wybrać zeby zapisal na sd)

Czy możesz mi objaśnić ja kto działa? To się instaluje na tablecie czy komputerze? I czy ten program to to samo co w sklepie Google Play pod tą samą nazwą? 

Lucky działa tylko na zROOTowanych urządzeniach, a sądząc po wypowiedzi autora tematu jego taboret nie ma ROOTa.

 

Odnośnie pytania; jest dużo programów do backupu danych na andka (np; Lucky patcher lub Titanium Backup) ale działają tylko na zROOTowanych urządzeniach. Urok andka.

To nie ta sama apka co w sklepie. podałem ci link do strony autora. Aplikacje zainstaluj na tablecie, po uruchomieniu naciśnij na ikone aplikacji ktora chcesz przenieść - > tools ->kopia.

W ustawieniach znajdziesz ścieszkę gdzie są zpisywane kopie, sopiuj je na nowe urzadzenie do tego samego katalogu/ścierzki, odpal lucky patcher na nowym urządzeniu, na dole jest przycisk “kopie”, wyświetla ci sie wszystkie kopie aplikacji

Jakoś przez to przebrnąłem, udało mi się zainstalować program Lucky Patcher, zrobiłem kopie i zgrałem je na drugie urządzenie, tam udało się je pomyślnie zainstalować, ale włączając programy nie ma zachowanych danych z poprzedniego tabletu, ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły?

Robiąc kopię apk musisz też zrobić kopię ustawień aplikacji