Jak zrobić banner?

Witam

Jestem nowy, zielony itp, itd…

Potrzebuję zrobic banner, czasami taki żeby jakieś zdjęcia po kolei się pokazywały wraz z jakimiś napisamami a czasami taki, że nic się nie zmienia tak jak tutaj na górze ten “hotzlot”. Szukałem dużo dużo dużo na forach ale cięzko jest ogarnąć, no i dużo starych postów i niedziałających linków. najlepiej chyba ten banner w flashu zrobic ale nic na ten temat nie wiem. potrzebuję pomocy w jakim programie i jak to mogę zrobić krok po kroku.

niech ktoś mi pomoże w szukaniu, wrzuci jakiś link albo napisze co i jak.

z góry dziękuję za pomoc i dalej ide szukać.

pzdr

gucio84 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zrobisz za pomocą programu GIMP, a pomoc uzyskasz na www.gimpuj.info

Nie zawsze robienie banerów musi się wykonywać w bardzo profesjonalnych programach, takich jak gimp. Jeśli chcesz taki baner jak ten - Hot Zlot - polecam MS OFFICE POWERPOINT 07 - oferuje szereg ciekawych WordArtów - odbicie, cień, efekt 3d - to niewiele z możliwości WordArt07. :slight_smile:

,Nie zawsze robienie banerów musi się wykonywać w bardzo profesjonalnych programach"

no jasne, że nie, ale z tego co zrozumiałem, kolega nie chce statycznego bannera, tylko animowany, więc tutaj PP odpada. Jeśli się nie chce korzystać z flasha, można napisać mały skrypcik, który co określony czas będzie wyświetlał kolejny baner.

Ściągamy trial Adobe Flash CS3 (ew. CS4) i np. to:

http://www.flashzone.pl/itemsearch/2204 … -tutorial/

Ja ci poolecam GIMPa lub Photoshopa.