Jak zrobić bardzo dobre zdjęcie aparatem Olympus FE35?

Potrzebuję zrobić zdjęcie kilku przedmiotom w pokoju w świetle dziennym.

Co zrobić by obraz był jak najbardziej ostry, miał takie ciepłe i żywe kolory ?

Mam mieć włączony czy wyłączony błysk? Jakiego programu powinienem używać? Zwykłego P, iAuto, tryb ruchowy(nie mam statywu więc była by korekcja przy poruszeniu) czy program do pomieszczeń?

Jakiego ISO użyć? AUTO czy jakąś inną wartość?

Mój aparat jest na paluszki, więc nie mogę sobie pozwolić na testowanie różnych ustawień.

nikt z nas nie był w tym pokoju, nie wiemy jakie warunki tam panują, więc proponuję lekturę - http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&source=hp&q=jak%20zrobić%20dobre%20zdjęcia%20na%20allegro&aq=0&aqi=g2&aql=&oq=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=cba29fca8b4d82fa&biw=1303&bih=817&pf=p&pdl=300

najlepiej doświetlić przedmiot zewnętrznymi lampami, użycie lampy błyskowej spowoduje powstanie ostrych cieni, co do czułości najlepiej na niskiej z aparatem na statywie (bądź czymś co może go zastąpić).

Kup akumulatory, bo to nie jest żaden argument, a już na pewno nie w fotografii.

Skoro to przedmioty to ustaw AF obszarowy żeby obejmował go.

W trybie manualnym jak zmienisz balans bieli na opcje ‘pochumrny’ / ‘zacieniony’ to uzyskacz cieplejsze kolory, ale uważaj bo można przesadzić.

Kup sobie ładowarke i akumulatory skoro szkoda ci na baterie

Kolory takie jak trzeba, to uzyskuję kiedy weznę tryb pomieszczeń, wyłączę błysk, ale wtedy obraz jest rozmazany i często podwójny. Jak robię z błyskiem, to zdjęcia zawsze wyglądają jakby były robione wieczorem przy niebieskawej świetlówce…

A statyw albo inne, stabilne podłoże ;)? Gdy robię z ręki na takich ustawieniach też mam tak, jak piszesz :wink:

Zrobiłem na podłożu i jest dużo lepiej lecz zdjęcie i tak jest trochę rozmyte lub pewne jego elementy a podczas wyostrzania bardziej jest widoczny szum…

T

przede wszystkim dobre oświetlenie. iso w zależności od oświetlenia. jak jest dobrze oświetlony przedmiot to najmniejsze 200. dobrze ustawić przesłonę i złapać ostrość.