Jak zrobić bootloader na usb?

Witam wszystkich :slight_smile:

Aktualnie pracuję na Viście ale chcę zainstalować też Xp. W tym kłopot, że chcę to zrobić inaczej niż normalnie :smiley: Jako podstawowy system chcę mieć Vistę i na drugiej partycji xp. Jak zrobić, żeby bootloader był na pamięci flash usb :?: Chodzi mi oto, że chcę żeby Vista uruchamiała się domyślnie bez wybierania niczego, a mieć mozliwość wybory systemu dopiero po włożeniu pamięci flash lub żeby po włożeniu automatycznie włączał się xp. Chcę zrobić to w ten sposób, ponieważ mam tylko kilka programów, które nie chodzą mi za dobrze na viście lub wcale, a nie chcę zawsze widzieć bootloadera i tracić na niego czas. Jak dla mnie byłoby to najlepsze rozwiązanie, bo wydzielę sobie osobną partycję na xp i ukryję ją, żeby nie było widać z poziomu Visty, tylko nie wiem jak zrobić ten bootloader :?

Wiecie jak to zrobić :?:

Instalujesz najpierw Vistę, później linuxa tak, żeby był wybór systemów. Instalujesz GRUBa na pendrive i podmieniasz menu.lst z pendriva tym z dysku. Później z płytki visty

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

Po tym bez pena będzie się uruchamiać vista, a po włożeniu pendriva będzie możliwość wyboru systemu.