Jak zrobić bootowanego pendriva z system MAC dmg i iso

Nie umiem wykonać bootowanego pendrive nikt mi nie chce pomóc

Jak dla mnie najlepszą opcją będzie pobranie sobie na Winde VMware lub Virtual Boxa. Pierwszy płatny ale ma trial, drugi całkowicie darmowy. W Google poszukaj sobie gotowego obrazu systemu Mac OS na te programy (możesz spróbować z tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=v_hENCR6nEw - w opisie są linki do plików oraz do tutka w formie tekstowej - ten jest dla Virtual Boxa).

Jak będziesz miał zainstalowany system, to skorzystaj z poradników które już tutaj ludzie wklejali przeznaczonych stricte dla Maca. Czyli jak stworzyć bootowalny pen dla maca spod maca.

EDIT:
Coś jeszcze wpadło mi do głowy, ale mogę się mylić. Może niech ktoś Ci przygotuje takiego pena fizycznie po czym Clonezillą na przykład zrzuci to do obrazu ISO, który Ty potem również Clonezillą wrzucisz sobie na swój pendrive. Obraz ISO można przesłać jakąś chmurą np. Niech mnie ktoś poprawi jeśli tak się nie da?

Bo jak pod winda chcesz wgrac na pena osxa to musi to byc ISO a nie DMG a programy do wyboru transmaciem to zrobisz oraz balenaEtcher

Pod Windowsem można użyć programu TransMac. Odczytuje DMG i pozwala zrobić pendrive z systemem. Do Capitana działa (tylko trzeba zegar na maku cofać przy instalacji, bo jest skopany instalator), a przy nowszych różnie bywa.

tak ale jak zrobisz z dmg na pena to mac nie wystartuje przynajmniej tak mialem jak instalowalem snow leoparda na starym macu

Wystartuje, to kwestia poprawnego DMG, jak napisałem Capitana wielokrotnie instalowałem w taki sposób, tylko datę trzeba cofać, Lwa też.

Może tak byc jednakże nadal upieram sie przy swojej wersji :slight_smile:

Jak będę robił coś takiego, to nagram filmik jeśli chcesz. Normalnie odpala Capitan, tylko staje instalacja., ale wchodzisz w konsolę, ustawiasz datę na date 0201010116 i jedzie. Z tym, że ja mam stary instalator, nie wiem jak z nowszym będzie.

Czekam na filmik jak masz cała instrukcję video to pisz na pw

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Możliwe problemy, to nieodpowiedni plik DMG, w przypadku instalacji na maku plik DMG jest rozpakowywany i instalator jest tworzony z pliku aplikacji. TransMac może mieć problem z prawidłową konwersją niektórych obrazów DMG. W przypadku starszych komputerów pendrive nie uruchomi się z nowszego DMG, bo na pendrive powstaje partycja EFI, a jeśli komputer nie startuje z EFI, no to siłą rzeczy nie odpali i z pendrive.

No dobra, a co zrobić, jeśli nie dysponujemy odpowiednią wersją DMG? To proste, trzeba zrobić pendrive z Lwem, tutaj nie powinno być problemu ze stworzeniem pendrive, idzie chyba z każdego DMG. No a potem, po instalacji na maku, można sobie zrobić aktualizację bez problemu.

Dobrą metodą jest przygotowanie na działającym maku kilku systemów, to znaczy podpinamy zewnętrzny dysk czy jakiś pendrive odpowiednio formatujemy i na nim stawiamy system. Mając kilka takich dysków, będziemy w stanie odpalić każdego maka z zewnętrznego nośnika i z pod niego zainstalować dowolny system i zgrać dane.

Serio nie mogłeś elegancko zrzutów porobić wycinaniem w windows tylko tak o??

I wystarczy z bootowanego pendriva urochomić po przekonwertowaniu z transmac czy trzeba będzie coś jeszcze wgrać.

Owszem można było to zrobił bardziej elegancko a tak wyszło jak wyszło ale nie zmienia to faktu, że poradnik zdjęcie po zdjęciu wszystko pokazuje jak krowie na rowie… a wy i tak się czepiacie :neutral_face:

Tylko zdjęć :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I wystarczy uruchomić z bootowanego pendriva tak.

Mogłem, ale leniwy jestem bardzo. A tak, komputer akurat skończyłem instalować to na szybko zdjęcie i już. Z telefonu samo się synchronizuje do galerii, kliknięcie i automatyczna konwersja do mniejszych plików i już.

ps: Ale obiecuję, że jak będę robił coś dla ciebie, to specjalnie odpalę PS i nawet ładne ramki i kwiatki dorysuję. :wink:

Tak. Ale jak nie masz pewnego DMG capitana, (starszego ) to z Lwa leć, bo to pewniejsze. Aktualizacje się robi szybko.

Nie musisz być wredną ***ą.

Daj na hosting ten plik dmg z capitanem

Czekam na odpowiedź

Jaką starą wersję